Promonovinky: Sníh v létě a nejmenší koupaliště

Lokální rádia v Severním Porýní Vestfálsku nabízí svým posluchačům náklaďák plný sněhu. Radio Hamburg zase chce své posluchače zchladit na nejmenším koupališti ve městě. Radio 7 zas pro změnu dbá na to, aby děti měly dostatek pohybu.

Startovní výstřel přes rádio

Stejně jako na spoustě dalších míst světa i v regionu Ostalb v Německu se děti málo pohybují. Zemský rada Klaus Pavel se rozhodl s tím něco udělat a vymyslel proto akci Die Ostalb läuft – Ostalb běží. Školáci ze 66 škol kraje Ostalb vyběhnou najednou a poběží. Celkem jich je deset tisíc. Problémem ale bylo, jak to zařídit, aby všichni slyšeli startovní výstřel. S řešením přišlo Radio 7. To odvysílá výstřel ze startovací pistole v přímém přenosu. Jednotlivé školy si do svého školního rozhlasu pustí Radio 7, které o půl deváté ráno přeruší svůj program a v přímém přenosu výstřel odvysílá. Po výstřelu pak vyběhnou děti na zhruba půlhodinový běh.

Mistrovství starostů

Od pondělí hledá stanice rs2 vysílající pro Berlín a Braniborsko nejangažovanější město, obec nebo okres. Marcus Kaiser z ranního vysílání Katrin und der Kaiser informuje každý den živě z jiného města, jiné obce nebo jiného okresu o tom, jak tady vyřešili zadaný úkol. Starosta Nuthetalu Gerhard Ling například dostal za úkol složit tisíc papírových vlaštovek a pak je oblečen jako kapitán letadla sám všechny po jedné házet z jedné vysoké budovy. Další starosta Wolfgang Krakow z Angermünde musí pro změnu uspořádat hry Karla Maye se vším, co k nim patří. Nesmí chybět indiáni a kovbojové v kostýmech, koně, stany, saloon atd.

Cen, které můžou starostové pro svoje město nebo svoji obec vyhrát, je několik. Třetí dostane reklamní kampaň v hodnotě deseti tisíc euro. Jeden výherce tady byl už loni a podle vyjádření spolkového prezidenta Horsta Köhlera na dni měst se jednalo o výbornou ukázku partnerství s městy. Obyvatelé obce, jejíž starosta skončí jako druhý, se můžou těšit na jeden den, který úplně zadarmo stráví v zábavním parku Belantis u Lipska, kde na ně čeká Ostrov rytířů, Pobřeží objevitelů, středověká Země hrabat, Pláž bohů inspirovaná řeckou mytologií a další atrakce. V obci, která bude na prvním místě, uspořádá rs2 koncert Jeanetty Bidermann, Patricka Nua a dalších.

Sníh v létě

Nákladní auto plné sněhu přiveze v pátek tento atribut zimy na zahradní párty někomu z posluchačů lokálních rádií Severního Porýního Vestfálska. Soutěž nebyla jak bývá zvykem vyhlášena v ranním ale v odpoledním vysílání. Zúčastnit se je velice jednoduché. Stačí jen poslat fotku odkudkoliv, ale musí být pořízená teď v létě a osoby na ní vyfocené musí být v zimním oblečení. Zaslané obrázky je možné si prohlédnout na stránce www.treffnachneuen.de, kde můžou ostatní hledat třeba i inspiraci. Najdeme tady celou rodinku zahalenou do zimních kombinéz, lyžaře a dokonce i rodinku, která se v zimním oblečení tulí k sněhulákovi z papíru. Autor té nejoriginálnější se může těšit na to, že si v pátek užije na své zahradě party na sněhu.

Nejmenší koupaliště ve městě

Radio Hamburg zřídilo jednoho krásného rána nejmenší koupaliště ve městě. Před sídlem rádia se najednou objevil malý nafukovací bazén, který se dá sehnat v každém supermarketu. U něj ale vyrostla vysoká židle pro plavčíka, nechybělo ani lehátko pro opalující se rosničku Chrissie a také malá skluzavka.  Role plavčíka se ujal moderátor Martin Baum, který v případě potřeby zaskakuje za ranního moderátora Johna Menta. Rádio samozřejmě pozvalo všechny své posluchače, aby se přišli osvěžit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .