Promo: Přivazování řetězem i soutěž Ježíšků

Hned dvě rádia se nechala inspirovat stoupajícími cenami benzínu. V jednom případě tento fakt zesměšnili písničkou, ve druhém ho začali řešit a to tak, že nabídli posluchačům benzín zadarmo. Zajímavá je i akce, kterou uspořádalo komerční rádio, leč její charakter je spíš veřejnoprávní a to burza pracovních a studijních příležitostí pro žáky škol. Nutno podotknout, že se na akci podílel i Rotary klub.

Benzín zadarmo

To že se tu a tam tankuje benzín na účet rádia, je v celku běžná věc, kterou si už vyzkoušela i řada českých stanic. Na bigFM to ale trochu ozvláštnili. Zřejmě si vzpomněli na ekology, kteří jsou schopní se řetězem přivázat ke stromům, které mají být pokáceny. Ranní moderátor bigFM Hans Blomberg se tento pátek odpoledne připoutá k jednomu stojanu na jedné čerpací stanici a dokud tu bude připoutaný, bude benzín z tohoto stojanu pro osobní auta zadarmo.  Už dopředu všichni i vědí, že benzín zadarmo se bude rozdávat u benzínky ZG Raiffeisen Energie v průmyslové oblasti Bretten-Gölshausenna silnici B293.

Ranní moderátor přezdívaný Morgenhans se připoutávání nechce jen tak vzdát a klidně se nechá připoutat i k některému ze svých posluchačů. Kdo to s ním vydrží celých 24 hodin, dostane 1 000 euro. Takto se už například připoutal na prvního zákazníka, který si zašel do prodejny T-Mobilu na pěší zóně v Kolíně nad Rýnem pro nový iPhone. Instruktor z autoškoly to pro změnu vzdal po devíti hodinách s odvoláním, že Hans ohrožuje bezpečnost jeho žáků. Po té co se najedl cibule totiž žákyni za volantem šeptal při řízení do ucha neslušné návrhy a navíc hrozil, že na dálnici zatáhne za jízdy ruční brzdu.

Ve středu, když se začalo stávkovat na železnici, tak se Hans přivázal k centrále odborového svazu strojvedoucích GdL a přes rádio vzkázal lidem, ať ho přijdou podpořit. Zároveň prohlašoval, že chce, aby vlaky opět jezdily přesně, protože lidé, jsou na nich závislí.

Přezpívaný benzínový song

I Hit Radio FFH zareagovalo na stále stoupající ceny benzínu. Hostem ve studiu byl proto Markus Mörl. Tento zpěvák nazpíval před pětadvaceti lety písničku, ve které se zpívá: … až bude stát benzín tři marky deset, to je jedno, i to půjde… V ranním vysílání Guten Morgen Hessen tuto píseň trochu poupravili. Ceny benzínu se teď už v přepočtu opravdu vyšplhaly na tři marky a deset feniků. V nové verzi, která se vysílala právě na Hitradiu FFH, se nově zpívá … benzín stojí dvě euro deset, auto nechám stát, to není žádnej špás…Remix nového songu je ke stažení i na www.ffh.de a jak se tu píše, tak ho brzy posluchači uslyší na všech partys.

Pomoc při výběru povolání

Volba povolání nebo spíš volba školy, kterou by mělo jít dítě studovat je nesmírně náročným rozhodnutím. Hitradio FFH a planet radio, které patří do jedné firmy uspořádaly společně s hesenským Rotary klubem akci “školáci se ptají, profíci odpovídají.“  Na devětadvaceti místech se konaly jakési burzy pracovních příležitostí. Profesionálové z různých oborů představovali dětem různá povolání, aby měli školáci lepší představu o tom, co by se jim líbilo dělat. Někteří odborníci odpovídali na dotazy dětí prostřednictvím chatu na stránkách rádia, ve vysílání nebo na telefonní lince. Dotazy na dva tisíce odborníků mělo za ten den patnáct tisíc dětí.

Náměstí Beatles

O náměstí Beatles (Beatles-Platz) jsme už psali před dvěma lety v říjnu. O jeho zřízení se v Hamburgu snaží rádio Oldie 95. Díky  snahám, jejichž počátek vystopujeme na začátku tohoto tisíciletí, se podařilo projekt už téměř dotáhnout do konce. Vše je schváleno a náměstí v ulici Reeperbahn opravdu vznikne. Přes stránku www.oldie95.de se teď zájemci můžou podívat na 3D animaci, ve které je plácek se sousoším členů kapely k shlédnutí,. Podstavec sousoší bude ze žuly a díky rýhám bude připomínat gramofonovou desku. Blikající světýlka navodí z dálky pocit, že se deska opravdu otáčí.

Hledá se nejlepší Ježíšek

Antenne Brandenburg hledá toho nejšikovnějšího Ježíška. Zájemci se můžou telefonicky přihlásit a v sobotu 24. listopadu zúčastnit v Postupimi soutěžního klání, jehož vítěz se pak zúčastní celoněmeckého mistrovství. Soutěžemi v házení dárků na cíl, zdobení stromečku na čas a rodeu důchodců začnou vánoční trhy. Celkem se soutěže zúčastní padesát Ježíšků. Vítězové budou dva. Jeden vítěz a jedna vítězka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .