Promo: Přání, která se nedají splnit za peníze

Vánoce se blíží a je to znát i na tematickém zaměření některých promotions, která se chystají v německých rádiích. A jak to tak bývá, tak se v předvánočním čase myslí i trošku víc na charitu. Pojďme se tedy podívat na další soutěž Ježíšků nebo vlastně německých Weinachtsmannů, vlak pro nezadané nebo novou detektivku.

Generálka na Ježíška

U Dómu v Hamburgu se v pátek v jedenáct hodin, měsíc a den před Štědrým dnem, uskuteční zkouška všech Ježíšků či Santa Clausů. Celkem dvacet mužů a dvacet žen v červených kabátech a s velkými fousy. Zátěžový test Ježíšků nebude tentokrát souviset s tím, jak rychle dokáží nadělovat dárky, ale s tím, jak snášejí cestu na saních. Společně s ranním moderátorem stanice Oldie 95 Martinem Baumanem si vyzkoušejí tzv. frisbee. Nepůjde ale o házení plastových talířů nýbrž o houpačku v podobě rotující gondoly, která se vyklání v úhlu 180 stupňů do leva a 180 stupňů doprava.

Charita s písničkou na přání

Tu a tam se stane, že se někdo zeptá, kolik to stojí zavolat do písniček na přání a nechat si něco zahrát. Písničky na přání bývají zadarmo. Ne však ale na Hitradiu MS One v Ulmu. Tady se od 1. do 31. prosince platí za každé písničkové přání 3 euro. Stačí jen peníze poslat na účet nadace Vision for Children, která podporuje školní vzdělání, základní zdravotní péči a zdravou stravu pro děti v krizových oblastech. Kdo by přispěl rovnou stovkou, může si muziku na Hitradiu MS One diktovat celou hodinu. „Chceme tímto projektem finančně podporovat minimálně jeden rok pět dětí v nejchudší zemi světa Burundi,“ říká ředitel rádia Maximilian Krug.

Kalendář s přáníčky

Jak jednoduché. Stačí se přes internet přihlásit a Radio Bremen se už o všechno postará. Vybraným posluchačům splní přání, která se nedají zaplatit penězi. V tiskové zprávě na propagaci tohoto produktu se mj. píše: Jednou se koupat ve vaně plné božských pokrmů včetně vanilkové omáčky. Jednou si udělat piknik uprostřed trávníku na Weserském stadionu. Zatelefonovat si se Sarah Connor, strávit noc v obchodním domě nebo na nádraží hlásit vlaky či v televizi počasí nebo se podívat do zákulisí natáčení seriálu Místo činu.

Přání se budou plnit od 1. do 24. prosince Každý den jedno, stejně jako si děti každý den otevřou jedno okénko na adventním kalendáři. Stačí se jen přihlásit nebo přihlásit někoho známého, blízkého, kamaráda, přítelkyni, přítele. Šanci mají ty nejneotřelejší nápady a přání. Akce proběhla už loni. Jeden z účastníků se například na jeden den proměnil v krále Brém. 24 hodin jezdil v kočáře, nosil královské roucho a také byl na návštěvě u “místokrále“ Henninga Scherfa, který byl starostou a prezidentem senátu hansovního města Brémy.

Párovací vlak

Radio Bremen myslí i na nezadané, kteří by si od Ježíška možná přáli to jediné. A to najít konečně lásku. Párovací vlak vypravilo rádio společně s německými drahami DB-Regio  v sobotu 17. listopadu. Vlak jel z Oldenburgu přes Brémy do Bremerhavenu. Aby nedošlo k tomu, že někdo nedostal u někoho příležitost jen kvůli tomu, že ho nezaujal hned na první pohled, museli si účastníci na každé stanici přesedat a měnit své partnery. Kromě personálu, který se staral o tu správnou romantickou náladu bylo na palubě čtyřicet osamělých posluchaček a čtyřicet osamělých posluchačů Radia Bremen.
Schimanski v rádiu

A nakonec ještě jedna zpráva z veřejnoprávního ARD. Síť veřejnoprávních regionálních rozhlasů připravila pro své posluchače rozhlasovou verzi seriálu Místo činu. První díl se bude vysílat 16. ledna 2008. Jednotlivé díly napsali prominentní němečtí autoři. Každá epizoda trvá 55 minut. Pokračování se posluchači dočkají jednou za měsíc. Vysílat se bude na zemských veřejnoprávních stanicích. Každá má pro kriminálku vyhrazený jiný čas a tak se premiéry dalších částí budou vysílat v závislosti na zemi v rozmezí pěti dnů. Až na první epizodu, kterou uvedou všichni najednou.

V prvním díle se jako vyšetřovatel se svéráznými metodami představí Nadir Taraki, němec afghánského původu. Hlas mu propůjčil Baki Davrak, který si zahrál ve filmu Auf der anderen Seite, který byl nominován na Oscara.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .