Promo novinky – Zabij svého moderátora

Kill Till – To je nová akce jednoho Německého rádia. Till je jeho ranní moderátor. Ač to zní trošku krvavě, jde ve skutečnosti jen o 100 euro. Nejen toto si připravili kreativní tvůrci v německých rádiích. Pozornost posluchačů se snaží vzbudit i dalšími způsoby. Třeba tím, že vyhlásí soutěž o nevšední cenu a to o půlhektarový ostrov u kanadského pobřeží. A díky slevám, které nabízí zase jiná stanice na pokrmy v luxusních restauracích, se někdo může cítit jako hodnotitel kvality podniků ze známého Michelinova průvodce.

Kill Till

Názvem Tarantinova filmu Kill Bill se nechali inspirovat tvůrci nové reklamní kampaně a s ní spojené soutěže německého rádia Antenne Koblenz. Celá akce má proklepnout všeobecný přehled nového ranního moderátora Tilla Mildebratha a posluchačům umožnit vyhrát peníze a také si trochu nechat zvednout své ego.

Princip soutěže je jednoduchý. Posluchač zavolá na zpoplatněnou telefonní linku, položí moderátorovi v přímém přenosu nějak otázku a čeká na další vstup, který následuje hned po předtočené anonci a jedné písničce. Tento čas má Till na to, aby si správnou odpověď našel nebo rozmyslel, pokud ji ví z hlavy. Když Till zodpoví dotaz správně, posluchač prohrál. Dostane jen malou cenu útěchy. Pokud Tilla dostane, vyhrává 100 euro.

Promo si vymyslel nový programový ředitel Antenne Koblenz a zároveň jeho jednatel Vittorio Nobile. Po odchodu programového ředitele Stefana Blaufeldera se o program stará sám jednatel. Na plakáty vyčlenil v reklamním rozpočtu celkem šestimístnou částku: „Chybí nám sedm procent na to, abychom se stali leaderem na trhu v Koblenzu. Budou to ta nejtěžší procenta, ale my je dosáhneme, i když proto musíme zabít našeho ranního moderátora,“ odůvodňuje nové promo jeho tvůrce Nobile.

Ve městě Koblenz se tak objevily žluté plakáty s modrým logem rádia a vyděšenou figurkou rozhazující stoeurové bankovky, na kterou míří ruka s pistolí. Otázky, které posluchači kladou, nejsou nijak zapeklité. V úterý 27. března se jedna posluchačka ptala, co bylo minulé úterý za titulek na poslední straně bulvárního deníku Bild. Till přiznal, že noviny v rádiu archivují, ale tento deník nenašel a tak se nechal podat. Šťastná posluchačka inkasovala 100 euro.

Velikonoční maratón

Antenne Koblenz připravilo  ještě jednu akci. Hity posledních 35ti let uvede o velikonočních svátcích. Začne se na Velký pátek v devět hodin ráno hitem z roku 1971 a pojede se až do 18 hodin. Každá hodina bude věnovaná jednomu roku. Chybět nebudou ani informace k hraným songům. Na Velikonoční pondělí poběží maratón až do 19 hodin. Začíná se rokem 1971 a končím rokem 2006.

Menu za poloviční cenu

5. dubna začíná na Hitradiu Ohr možnost navštěvovat luxusní restaurace za poloviční cenu. Přes internetové stránky rádia se zájemci dostanou k poukázkám na menu za 50 euro. Tyto poukázky si můžou zakoupit a pak vyrazit. Každý týden je v nabídce jiný podnik. Ten je vy vysílání představen, posluchači se seznámí s jeho spolupracovníky, nabídkou a podívají se i do kuchyně.

Soutěž o vlastní ostrov

Německé Radio Primavera věnovalo své posluchačce ostrov. 34tiletá matka dvou dětí Tanja Held zvítězila ve finále kvizu o Kanadě a vyhrála netradiční cenu ostrov Nubble Island, který leží u kanadského pobřeží na jihu provincie Nové Skotsko. Ostrov má celkem 5 tisíc metrů čtverečných.

Šedesátiny Eltona  Johna

Šedesáté narozeniny Sira Eltona Johna slavilo v neděli hamburské rádio Oldie 95. V den, kdy se Elton John dožil šedesátky, se každou hodinu hrály jeho největší hity. Například Nikita, Crocodile Rock nebo Your Song. Kdo se prostřednictvím smsky přihlásil do soutěže a měl štěstí, mohl vyhrát nejnovější album Eltona Johna Rocket Man – The Definitive Hits, které bylo dáno do prodeje jen před několika málo dny. Cédečka se rozdávala ve vysílání každou hodinu.

Nejvelkorysejší babička Dolního Saska

O 24 víc než Eltonu Johnovi je Elli Tiecke .Tato čtyřiaosmdesátiletá žena se stala nejvelkorysejší babičkou Dolního Saska. Tu hledalo rádio ffn. Nominace poslalo více jak tisíc vnuků, kteří považují tu svoji babičku za nejztřeštěnější, nejvtipnější, nejspontánnější atd. Z došlých návrhů se vybraly finalistky. Z nich nakonec vyšla jako vítězka právě Elli Tiecke. Že se stala vítězkou ji ranní moderátor Franky sdělil v přímém přenosu. Elli Tiecke se také stala členkou ranního týmu. Kdykoliv bude potřeba nějaké babské rady, obrátí se ranní tým právě na Elli.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .