Promo novinky – Pojďte s námi dělat rádio

I tak by se dal nazvat formát pořadu Tocast.de – Eure Podcastshow. Německé delta radio v něm nabízí komukoliv možnost natočit svůj vlastní příspěvek, reportáž či pořad, umístit ho na internet jako podcast a mít šanci, že se pak daný příspěvek objeví i ve vysílání. Prvků, kterými se snaží německá rádia oživit své vysílání je ale samozřejmě mnohem víc. Pár si jich představíme.

Marie z Paříže

„Dobrý den. Já jsem Marie z Pari a nemluvím dobře Německo.“ Takto se představuje do telefonu nová kolegyně moderátorů a redaktorů hesenského rádia FFH. Marie z Paříže je úpravou formátu telefonní ústředny. Marie hovoří trochu s francouzským přízvukem, volá do náhodně vybraných institucí a pokládá dotazy.

Než složité popisování, tady je pár příkladů. Například zavolala provozovateli stánku s rychlým občerstvením a informovala ho o tom, že se v jeho stánku zastaví francouzský prezident. A radí mu, co má jak připravit, aby byl státník spokojen. Nebo zavolala na zemskou vládu a tvrdí, že se chce představit a poznat své spoluobčany. Zároveň se ptá, zda by jejich kuchař, mohl přijít na její grilování. Kuchař – Koch je příjmení zemského předsedy vlády. Na informační lince Německých drah se zas pro změnu ptá, jestli by jí někdo pomohl s naložením ledničky a mramorového stolu do vlaku ICE. Když se jí dotyčný snaží vysvětlit, že to tak nejde, tak na vše odpovídá, že ve Francii je to běžné.

Marie z Paříže se hlásí do vysílání rádia FFH  každý den krátce po půl osmé. Její povedené vtípky je možné si stáhnout i z webu rádia, či případně přes RSS kanál.

Hudba z internetu zadarmo a legálně

Belgická pobočka mezinárodní sítě rádií NRJ přichází s možností stahování hudby z internetu zdarma a přesto legálně. Stránka www.free-music.be je dostupná jen belgickým uživatelům. První tři tisíce zájemců se zaregistrují, smskou dostanou svůj PIN a ten jim umožní každý týden si stáhnout jeden song, který je vybrán z katalogu Universal Music. Bruno Van Sieleghem, který vede NRJ v Belgii ale přitom dbá na to, aby uživatelé byly nabádání k respektování autorských práv.

Skupina NRJ, která sídlí ve Francii, se chce mj. i touto formou přiblížit svému cíli a to proměnit svoji značku spojovanou s rádii v multimediální podnik. Skupina se proto kromě rádia orientuje i na televizi, internet, eventmanagement a mobilní sítě. Těchto pět komunikačních kanálů chce NRJ použít k šíření hudby a zábavy ke konzumentům.

Podcastshow – Natoč to v rádiu

Delta radio přišlo s podobným projektem, jakým je UProm.TV, který jsme Vám představili nedávno. Toto je něco podobného, jen se to odehrává v rádiu. Každý, kdo se zaregistruje, může vkládat na stránku tocast.de své vlastní příspěvky, které si pak ostatní uživatelé mohou přehrát jako podcast. Služba je bezplatná a natočit můžou tvůrci z lidu v podstatě cokoliv. Romantika, komedie, politika, životný styl, společnost. Cokoliv. Redakce pak vybere ty nejlepší a moderátor Dirk Ritters je v neděli od 20.40 do 21.40 pustí do vysílání v pořadu tocast.de – Eure Podcastshow (Vaše podcastshow).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .