Předpověď poslechovosti

radiotv22Ve čtvrtek budou zveřejněny výsledky oficiálního průzkumu poslechovosti – Mediaprojekt I.-II.Q 2000 a tak jsem zkusil na poslední chvíli udělat malou předpověď, jak by mohly některé výsledky vypadat. Moc si od toho neslibujte, předpovídači počasí jsou taky placeni od toho, že se v šedesáti procentech případů mýlí. :-)

Začneme celoploškama. Nevidím důvod, proč by neměl pokračovat další nárůst Impulsu. Tentokrát už to asi nebude o sto tisíc, ale ta padesátka by tam naskočit mohla. Pokles očekávám u Frekvence 1 (odhad -20), které nám už delší dobu jen podřimuje a nevyvíjí žádnou zajímavou činnost a taky u dlouhodobé jedničky Radiožurnálu (odhad -50), který loni touto dobou poklesl o neuvěřitelných 200 tisíc lidí. Velmi pravděpodobný je vzestup Evropy 2 (odhad +40), jejíž čísla v posledním průzkumu dosedly takřka na úplné dno. Její vysílání se v prvním pololetí vcelku slušně zaběhlo a kampaň „Hledáme nové posluchače“ byla dostatečně masivní na to, aby přinesla nějaké výsledky.
Co se týče pražských rádií, tak tady asi bude lehce pokračovat nárůst Blaníku (+25), ale dokud nezískají chomutovský dokrývač, tak by se přes 300 tisíc dostat neměli. Nahoru by mohl jít i Kiss 98 (+20), který rozjel kutnohorský dokrývač. U Zlaté Prahy očekávám setrvalý stav – to, co získala na Kutnohorsku, mohla ztratit v Praze, kde podle mnohých v poslední době zaostává za Bontonem (+15). Lehký pokles očekávám u City (-10) a u Country (-10), jehož nový brněnský dokrývač pravděpodobně nepokryje ztáty ve středních Čechách. Stoprocentně musí přijít vzestup u Voxu (+10), současné 3 tisíce mi nepřipadají jako reálné číslo.
Na jihu Čech by se měl konečně zastavit dvouletý propad Faktoru (+15), na západě žádné velké změny neočekávám. Na severu by mohl lehce pokračovat vzestup Euro K (+5) a Agary (+10), naopak u trouchnivějícího Contactu (-10) čekám pokles. Na východě by mohla něco nabrat Černá Hora (+20) a Metuje (+10).
A nakonec Morava. Lehký pokles očekávám u brněnských rádií – Kiss Hády (-10) a Krokodýl (-10), stejně jako u Radia Zlín (-10). Toho by mohlo předběhnout Kiss Publikum (+10) – všichni dobře známe nástupy Kissů v regionech během prvního roku. Na severu by se mohla situace ještě více vyrovnat – poroste asi Radio Čas (+25), které úspěšně prosazuje strategii Blaníku a Kiss Morava (+15), další pokles čekám u Orionu (-15) a Hellaxu (-10).
Aby si to někdo nespletl, tak to zopakuju ještě jednou – tohle nejsou žádné výsledky, ale moje osobní tipy, jak by výsledky ve středu vypadat mohly. Takže to berte s rezervou, pokud ve středu zjistím, že jsem úplně mimo, tak se okamžitě důkladně zkritizuju. :-)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .