Pražské Hey oficiálně zahájilo vysílání

radiotv22Docela ulítle zahájilo včerejší tiskovou konferencí v baru Solidní nejistota vysílání nové pražské rádio Hey. Metropolitní stanice zkušebně vysílá na frekvenci 95.7 MHz už od 21. ledna, včera se poprvé představila novinářům.

Česká cesta s Českou družinou

Jestli bude Hey tak překotné a uřvané jako moderátor akce a hlavní postava nového rádia Standa Berkovec, pak se máme na co „těšit“. Berkovec jako utržený od řetězu na přítomné v podstatě vykřičel to, co je důvěrně známé už několik týdnů: Hey bude hrát jenom českou a slovenskou hudbu, vysílá pro Prahu a Pražany, a těm by z toho mělo být hej (nebo hey).

O mnoho více toho neřekl ani Josef Vlček, který společně s Berkovcem loni obhájil projekt nové metropolitní stanice – tehdy ještě pod názvem Tón FM – před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Vlček například tvrdil, že projekt původně uvažovat o třech variantách hudebního zaměření Hey (že by tři rádia Hey v Praze, Brně a Ostravě?).

V Praze zvítězila „česká cesta“ zosobněná skupinou Česká družina, která bude prakticky na klíč připravovat hudební playlisty. Vlček s Berkovcem tvrdí, že s jejími představiteli v podstatě nejsou v kontaktu (?!) a tudíž ani nemohou ovlivňovat to, co jde do éteru. Naopak v mluvené části programu se lidé z Hey vyřádí asi do sytosti.

Striptýz v éteru

Berkovec například slibuje striptýzy v éteru, a aby nezůstalo jen u slibů, jeden takový hned předvedl (pravda, ukázka vyzněla poněkud trapně). Co do povedenosti si tento žertík nezadal s dalším Berkovcovým úletem, totiž pokusem o vtip, že při volbě ředitele nové stanice měla rozhodovat délka penisu mužského osazenstva pražského Hey rádia.

Nekonečný tok výkřiků a sebechvály šéfa projektu přerušily až sudičky rádia Hey Kateřina Kornová a Heidi Janků, kterým se podařilo otevřít šampaňské a zkropit Berkovce od hlavy až k patě. Na otázky novinářů se už nedostalo…

Bystrému pozorovateli ovšem neušlo, že na tiskovku přišla mluvčí společnosti Czech Media Corporation (bývalý GES Holding) Jana Adamčíková a majitel ostravských rádií Čas a Hey Radim Pařízek. Přeci jenom museli zkontrolovat, jak se jim ten jejich společný projekt rozjíždí… Jak jsme už na RadioTV několikrát informovali, Hey vysílá také v Brně, Ostravě a Opavě. Oproti Praze se tam podařilo start trochu uspíšit.

Pod dohledem GESu

Pražský Hey sídlí v budově televize Prima (vlastněné firmou CMC) v Praze na Palmovce a hodlá využívat tváří známých z její obrazovky. Pro začátek by se měla v éteru objevit moderátorka Zpravodajského deníku Štěpánka Duchková. Rádio úzce spolupracuje s dalším médiem z mediální skupiny CMC, metropolitní televizí TV Praha. Společně prodávají reklamní čas a spolu plánují také propagaci.

Do vlastnické struktury CMC ještě spadá hradecká odnož TV Praha, bývalá televize Galaxie přejmenovaná na TV Hradec Králové a časopisy Mladý svět, Recepty prima nápadů a TV TiP seriál. Společnost také vyjednává o svém vstupu do RadioNetu, který by měl kromě sítě Kiss zastupovat také nová rádia Hey.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .