Povodně ovlivňují vysílání Českého rozhlasu

radiotv22Nebezpečí velké vody vyhnalo redakci stanice Český rozhlas Regina z jejího sídla. Na frekvenci zatopeného českobudějovického rozhlasu vysílá program Český rozhlas 1 – Radiožurnál. První celoplošný okruh Českého rozhlasu vysílá nepřetržité „povodňové studio“. Občané mohou telefonovat na linku pomoci zřízenou Českým rozhlasem.

Na základě výzvy Magistrátu hl. města Prahy a informací o očekávaném zatopení celé oblasti pražského Karlína byla v dnešních ranních hodinách (od 03.00 do 05.00 hodin) evakuována redakce stanice Český rozhlas Regina ze svého sídla v Hybešově ulici. Stanice, jejíž pražský a středočeský okruh vysílá v těchto chvílích jednotný program, vysílá od 06.00 hodin z centrály Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Redakčně-technické zázemí poskytl Regině Český rozhlas 1 – Radiožurnál. V tuto chvíli není zatím jasné, jak dlouho bude muset stanice využívat zázemí na Vinohradech.

Situace v Českých Budějovicích a zatopení budovy českobudějovického rozhlasu v ulici U Tří lvů blízko rozvodněné řeky Malše jsou důvody, proč na frekvenci Českého rozhlasu České Budějovice 106,4 FM vysílá celoplošný ČRo 1 – Radiožurnál.

Situace v regionálních stanicích veřejnoprávního rozhlasu v dalších povodněmi postižených krajích, tedy v ČRo Plzeň, ČRo Karlovy Vary a ČRo Ústí n. Labem je prozatím stabilní, stanice vysílají i nadále svůj program.

Situaci se přizpůsobily i programy stanic Českého rozhlasu. Rozhlas reaguje na poslední vývoj kolem záplav vysíláním nepřetržitého povodňového zpravodajství na stanici Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Vedle aktuálních vstupů z postižených oblastí a pravidelných informací o dalším vývoji situace vysílá ČRo 1 – Radiožurnál vždy v každých patnáct a pětačtyřicet minut po celé hodině nabídky pomoci od občanů, které lidé mohou telefonovat na tzv. linku pomoci. Tu na čísle 02/2155 2222 zřídil Český rozhlas. Jednotlivé nabídky pak rozhlas zasílá i Magistrátu hl. m. Prahy.

Vedle Českého rozhlasu České Budějovice bude program Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu přebírat mimořádně od 20.00 hodin i ČRo Ústí n. Labem.

Praha, 13. srpna 2002

Mgr. René Zavoral

Oddělení komunikace

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .