Poslechovost v krajích – západ

radiotv22Nejjistější pozici ve svém kraji má Radio Vysočina na Jihlavsku, nejvyrovnanější je situace v Brněnském kraji, nejmenší poslechovost mají celoplošky v Plzeňském a Karlovarském kraji, naopak největší na Olomoucku …Základní výsledky poslechovosti jsou na světě již pátý den a tudíž jsou téměř stráveny. Je tedy vhodný čas na další dávku informací – výsledky Mediaprojektu podle vyšších územně správních celků. V první části článku se budeme věnovat krajům západním, což jsou v nešem případě Čechy bez Pardubicka a Královéhradecka. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle nových krajů. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu za druhé pololetí 2000, šedě pro srovnání výsledky za druhé a třetí čtvrtletí.

Praha

V Praze je jasným lídrem Radiožurnál, který proti podzimu svůj náskok před ztrácejícím Country Radiem ještě zvýraznil. Největší postup zaznamenalo Radio Impuls, hodně naopak ztratil Kiss 98fm a Zlatá Praha – tyto stanice shodně klesly o dvě příčky. Ostatní se přibližně drželi na svých, za zmínku stojí ještě vzestup Reginy.

Středočeský kraj

Ve středočeském kraji je situace opačná. Ke klesajícímu Radiožurnálu se přiblížili Blaník a Impuls. Výrazně ztratily stanice ze stáje RRM – Frekvence 1 a Evropa 2.
Stejně jako v Praze, i zde ztratilo Country Radio a přepustilo šestou příčku kladenskému Relaxu.

Budějovický kraj

Budějovický je stále raritou, protože v něm vede českobudějovické studio ČRo, i když proti podzimu se na něj hodně dotáhl Impuls. Nevedlo se ani Faktoru a Frekvenci 1, Radiožurnál si naopak o kousek polepšil.

Plzeňský kraj

Západní Čechy, a plzeňský kraj především, jsou známy svým odporem k celoploškám. Radiožurnál je sice druhý, ale trojku z RRM – Impuls, F1 a E2 – najdeme až na sedmém, osmém a desátém místě. Dlouhodobé vedení si udržuje FM plus, Šumava a Karolína si prohodily místa.

UPDATE: Radiožurnál nemá na Plzeňsku 76, ale pouze 36 tisíc posluchačů, což znamená, že není druhý, ale až šestý. Tato chyba vznikla při převodu dat z tabulkového procesoru do generátoru grafů. Všem postiženým se omlouváme a děkujeme za upozornění.

Karlovarský kraj

V tomto kraji je nadvláda lokálních stanic ještě zřetelnější, tady ale může mít svůj vliv lepší pokrytí místních stanic. Egrensis si proti podzimu dost pohoršil, ale přesto udržel vedení před Dragonem. Následují veřejnoprávní rádia a překvapivě dobře si vede Evropa 2 s nárůstem o 80 procent.

Ústecký kraj


Ústecký kraj je jediným, kde si Frekvence 1 jasně polepšila a vyneslo jí to první pozici před stagnujícím Radiožurnálem. Pro Impuls je to naopak první kraj, kde neposílil. Místní hitová rádia shodně posílila o 5 – 10 tisíc a nejlépe je na tom chomutovská Agara.

Liberecký kraj

Na severu republiky proběhl comeback libereckého Contactu, který po dlouhodobých poklesech otočil a výsledkem je vedení s náskokem třiceti tisíc posluchačů před Radiožurnálem. Na ten se navíc tlačí Radio Crystal a také Evropa 2, pro níž je Liberecko druhým krajem, kde porazila svou sestru Frekvenci 1. Do desítky se vešli také pražský Bonton a středočeský Blaník – až za nimi skončilo místní Euro K.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .