Poslechovost v krajích – západ

radiotv22V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu I.-II.Q 2002, tmavě šedě čísla z poslední čtvrtletí loňského a první letošního roku a světle šedě výsledky rok staré.

Kraj Praha

Praha je dlouhobě baštou Radiožurnálu. Je to jeden z posledních krajů, kde si dosud udržuje vedení, ale i tady klesá a na paty mu šlape Impuls. Jasným signálem z Prahy je krize místních hitových rádií. Nejlepší z nich Kiss 98fm je až na osmé pozici s meziroční ztrátou téměř třicet tisíc posluchačů, Bonton a City se střídavými výsledky uzavírají desítku, do které se už nevešla Zlatá Praha.

Středočeský kraj

Situace ve středních Čechách je od nástupu Blaníku stabilizovaná. Na první pohled je zřetelný pouze vzestup kladenského Relaxu, kterému nepochybně pomohly nové dokrývače v Berouně a Lounech. Podrobnější pohled odhalí pozvolný ústup pražských stanic, ale celoplošná rádia si své pozice udržují.

Karlovarský kraj

V nejzápadnějším kraji se jako na houpačce střídají ve vedení Dragon a Egresis. Od minula si své pozice vyměnili a z dlouhodobějšího hlediska je zřetelný hlavně pokles Egrensisu. Daleko za nimi bojují o třetí misto celoplošné stanice, které se místním nemohou rovnat v pokrytí signálem.
Poslechovost plzeňských rádií se zde většinou blíží statistické nule, zajímavé bude sledovat další výsledky Šumavy, která získala dokrývač v Karlových Varech.

Plzeňský kraj

Na Plzeňsku můžeme sledovat dlouhobý pokles rádií z rozhlasového domu Václava Ježka. FM Plus, Karolína a Šumava sice za poslední kvartál ztratily dohromady jen 13 tisíc posluchačů, meziročně to však dělá 52 tisíc. Šumava se tak propadla o šest pozic a vedoucímu FM Plus se značně přiblížil konkurenční Kiss Proton. Opačný trend můžeme pozorovat u celoplošných stanic, kterým se v tomto kraji dříve vůbec nedařilo. Za pozornost stojí také výsledky Egrensisu.

Ústecký kraj

Ústecký kraj hlásí nového lídra. Stejně jako ve středočeském kraji se jím stalo Radio Blaník, které vystřídalo ústecký North Music. Ten v posledním kvartálu silně oslabil, ale meziročně se u něj stejně jako u většiny místních rádií nic moc nezměnilo. Výjimkou je Radio Crystal, které se propracovalo na devátou pozici.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .