Poslechovost v krajích – západ

radiotv22V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu II.-III.Q 2001, šedě pro srovnání výsledky za první pololetí letošního roku.

Praha

V hlavním městě k ničemu závažnému nedošlo, výraznější poklesy Radiožurnálu a Country Radia kopírují jejich celorepublikové výsledky. Nejvýznamněji se tedy jeví střídání na druhé pozici, kde mírně stoupající Frekvence 1 nahradila Radio Impuls. O dvě příčky si pohoršil Kiss 98fm, když jej předstihlo jak Radio Blaník, tak Evropa 2. Celkový pokles poslechovosti je 28 tisíc (2.8%).

Středočeský kraj

Podobně stabilní je situace ve Středočeském kraji, vedoucí trojice nezaznamenala žádné změny. Zřetelný propad postihl Country Radio a Frekvenci 1 a způsobil v obou případech pokles o jednu příčku. Největšího nárůstu dosáhl kladenský Relax a posunul se o dvě místa nahoru. Celkový pokles poslechovosti je 32 tisíc (3.2%).

Ústecký kraj

Situace v Ústeckém kraji je po nástupu Radia Blaník velmi zajímavá. V prvním pololetí obral o posluchače lokální rádia Most a Agara, ty se ovšem z jeho útoku vzpamatovávají a v létě na expanzi Blaníku nejvíce doplatil Impuls. Ten má podobné hudební zaměření a proti Blaníku více mluveného slova, což pravděpodobně vedlo severočeské posluchače k přeladění. Za této situace se do vedení dostala rádia Frekvence 1 a North Music. Celkový nárůst poslechovosti je 12 tisíc (1.9%).

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji se tradičně daří lokálním stanicím a tentokrát rádia Egrensis a Dragon svůj velký náskok ještě zvýraznila. Stalo se tak na úkor plzeňských stanic, poslechovost rádií Kiss Proton, Karolína i Šumava totiž klesla na statistickou nulu. Vysvětlení můžeme hledat ve stále lepším pokrytí Egrensisu a Dragonu. Celoplošky vesměs mírně posilovaly, takže se do desítky nejlepších dostal i ČRo 6 – Svobodná Evropa. Celkový nárůst poslechovosti je 7 tisíc (2.4%).

Plzeňský kraj

Stejně jako v Karlovarském kraji, ani na domácí půdě se nevedlo plzeňským rádiím. Dlouhodobý lídr Radio FM Plus, stejně jako jeho největší konkurent Kiss Proton, výrazně poklesl a celkový dojem místních nevylepšil ani mírný vzestup Karolíny. Velké přesuny proběhly také mezi celoploškami. To, co ztratila Frekvence 1, získal dohromady Impuls a Radiožurnál. Celkový nárůst poslechovosti je 1 tisíc (0.2%).

Zítra se podrobně podíváme na výsledky v krajích Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký a Vysočina.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .