Poslechovost v krajích – západ

radiotv22V Praze je jasným lídrem Radiožurnál, který proti únoru svůj náskok před ztrácejícím Country Radiem ještě zvýraznil. Impuls se v hlavním městě poprvé dostal před Frekvenci 1 a o tři příčky si polepšil Blaník …V první části článku se budeme věnovat krajům západním, což jsou v nešem případě Čechy bez Pardubicka a Královéhradecka. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle nových krajů. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu IV.-I.Q 2001, šedě pro srovnání výsledky za druhé pololetí loňského roku.

Praha

V Praze je jasným lídrem Radiožurnál, který proti únoru svůj náskok před ztrácejícím Country Radiem ještě zvýraznil. Impuls se v hlavním městě poprvé dostal před Frekvenci 1 a zajímavý je také fakt, že celkově klesající stanice City, Zlatá Praha a Kiss 98fm v Praze naopak posílily. O tři příčky si polepšil Blaník. Bonton se přes celkový nárůst do top ten těsně nedostal.

Středočeský kraj

Radiožurnál ve středních Čechách opět ztrácel a tak se před něj dostal Blaník. Mírný pokles zaznamenaly všechny soukromé celoplošky, naopak ČRo 2 – Praha o jednu příčku postoupil. Z desítky nejposlouchanějších vypadla mladoboleslavská Delta a zastoupil ji benešovský Presston.

Budějovický kraj

Budějovickému kraji stále dominuje místní studio ČRo, které svůj náskok před druhým Impulsem zvýšilo na 15 tisíc posluchačů. Největší pokles zaznamenal Radiožurnál a propadl se až na šesté místo. U ostatních stanic jsou změny víceméně kosmetického charakteru.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj je dlouhodobě pohromou pro celoplošky, ale tentokrát se jim tady mimořádně dařilo. Velká pětka bez výjimky posilovala, Frekvence 1 o devět tisíc a Evropa 2 dokonce o 100 procent. Lokální stanice naopak ztrácely, nejvíce ČRo Plzeň a Kiss Proton, FM Plus si přes mírnou ztrátu stále udržuje vedení a poměrně velký náskok.

Karlovarský kraj

V tomto kraji poklesla celková poslechovost o 3.5 procenta a odnesly to jak celoplošky, tak místní lídři Egrensis a Dragon. Klesalo se plošně o 1 až 5 procent, překvapivě posílily pouze plzeňské stanice Karolína, Kiss Proton a ČRo Plzeň.

Ústecký kraj


Frekvence 1 po únorovém vzestupu opět klesla a když výrazně spadl i Radiožurnál, dostal se poprvé do vedení Impuls. Také na Ústecku ubyla spousta posluchačů (3.1%) a z místních na to doplatilo Radio Most ztrátou 20ti tisíc posluchačů. Menší pokles zaznamenala Agara, mnohem více se dařilo ústeckému North Music a těsně za hranici top ten se díky svému chomutovskému vysílači vyškrábal Blaník.

Liberecký kraj

Vedoucí Contact si s přehledem udržuje náskok, ale stále lépe si na Liberecku vede Evropa 2, která předběhla klesající Crystal a za Radiožurnálem zaostává už jen o jedinou tisícovku. Pro Evropu 2 je tak Liberecko nejúspěšnějším krajem. Spuštění libereckého dokrývače se pozitivně odrazilo na výsledku Černé Hory, Impulsu zatím dokrývač nepomohl a tlačí se na něj Frekvence 1.

Výsledky poslechovosti ve zbývajících sedmi krajích na východě naší republiky přineseme odpoledne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .