Poslechovost v krajích – východ

radiotv22Na Pardubicku na první pohled zaujme velký pokles Černé Hory, která spadla za rádia Profil a Life – tyto stanice naopak o několik tisíc posluchačů posílily. Kromě nich nabral posluchače jen veřejnoprávní Radiožurnál a hradecké …Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům východním, což je v nešem případě Morava plus Pardubicko a Královéhradecko. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle nových krajů. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu za druhé pololetí 2000, šedě pro srovnání výsledky za druhé a třetí čtvrtletí.

Pardubický kraj

Na Pardubicku na první pohled zaujme velký pokles Černé Hory, která spadla za rádia Profil a Life – tyto stanice naopak o několik tisíc posluchačů posílily. Kromě nich nabral posluchače jen veřejnoprávní Radiožurnál a hradecké studio ČRo. Všichni ostatní mírně ztratili, u Evropy 2 to až tak mírné nebylo.

Královéhradecký kraj

Dá se říct, že tady se vůbec nic nestalo. Kromě tisícového nárůstu u Radiožurnálu zaznamenali všichni ztráty a s výjimkou vedoucí Černé Hory to byly ztráty zanedbatelné. Pro Radio Impuls je tento kraj spoleřně s Pardubickým jediný, kde mu poslechovost klesala.

Jihlavský kraj

I přes devítitisícový pokles vede s přehledem Radio Vysočina, tak jasnou vedoucí pozici nemá nikdo v žádném kraji. Téměř o padesát tisíc zpět je Radiožurnál, Impuls a Frekvence 1 si po vzoru celorepublikových výsledků vyměnily pozice. Díky malému počtu místních stanic se do desítky vešlo i Radio OK a překvapivě i benešovský Presston a velmi zajímavé je, že lidé na Jihlavsku dávají přednost českobudějovickému studio ČRo před brněnským.

Brněnský kraj

Zcela jednoznačně nejvyrovnanější kraj – čtyři nejsilnější stanice se vešly do intervalu šesti tisíc posluchačů. Největší nárůst zaznamenalo Radio Jih, na jeho frekvenci ovšem od dubna uslyšíma Radio Pálava. Další těžká ztráta postihla Krokodýl, takže se propadl až na sedmé místo. Přitom ještě před rokem bojoval s Kiss Hády o vedení mezi jihomoravskými stanicemi.

Zlínský kraj

Vedoucí Radiožurnál nabral dvanáct tisíc, ale ještě lépe se vedlo druhému Radiu Zlín. Vzhledem k výraznému poklesu Kissu lze předpokládat, že velkou část z šestnácti tisíc posluchačů sebral Zlín právě konkurenčnímu Kissu. Impuls a Frekvence 1 si i tady vyměnily pozice a stejně jako na Jihlavsku a Brněnsku se ani na Zlínsku nedostala do desítky Evropa 2.

Olomoucký kraj

Nejůspěšnější kraj pro celoplošky. Ačkoliv je na Olomoucku velká nabídka lokálních stanic, obyvatelé tohoto kraje poslouchají nejvíce Radio Impuls Radiožurnál a Frekvenci 1. Až čtvrté je Radio Rubi, u kterého došlo k tradičnímu únorovému poklesu a ztratilo dvacet tisíc lidí. Nevedlo se ani Evropě 2, v tomto pro ni dlouhodobě úspěšném kraji byla její ztráta největší.

Ostravský kraj

Vedoucí dvojka Orion a Radiožurnál docela výrazně ztratila a zezadu se na ni tlačí Radio Čas FM, které stoupá již po šest čtvrtletí. Až na čtvrtou pozici spadla Frekvence 1, pro níž byla severní Morava vždy velmi úspěšným krajem, a v poklesech pokračovaly další ostravské stanice Hellax a Kiss Morava. Do desítky se vešla i Evropa 2, přestože se do výsledků ještě nemohl znatelně promítnout její ostravský dokrývač spuštěný v listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .