Poslechovost v krajích – východ

radiotv22V třetí části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu I.-II.Q 2002, tmavě šedě čísla z poslední čtvrtletí loňského a první letošního roku a světle šedě výsledky rok staré.

Kraj Vysočina

Z grafu je vidět, že situace na Vysočině je relativně stabilizovaná. Dlouhodobější trend vykazuje pouze klesající Vysočina, která za rok ztratila 20 tisíc posluchačů. Ostatní stanice se za poslední kvartál výrazněji neposunuly, v meziročním srovnání jsou zřetelné ještě poklesy Frekvence 1 a nárůst Impulsu, které kopírují celorepublikové výsledky. Vranov před rokem ještě měřen nebyl, číslo patří Karyonu.

Jihomoravský kraj

Poslední čtvrtletí nepřineslo žádné změny regionálním stanicím, ale výrazně ztratila rádia Frekvence 1 a Impuls. Meziročně potom zaujme nárůst ČRo Brno, který posílil o více než 100 procent. Za zmínku stojí klesající trend Radiožurnálu a výjimečně stabilní pozice Kiss Hády. Petrov před rokem ještě měřen nebyl, číslo patří Radiu Brno Valc.

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj přináší tradičně velmi rozkolísané výsledky. Místní rádia Rubi a Haná se pravidelně střídají v nárůstech a poklesech, podobně se zde vedlo i celoplošným stanicím. Poslední rok se nejvíce vydařil Evropě 2, která i přes poslední pokles má dvakrát tolik posluchačů než loni. Trvale zde nabírá posluchače valašskomeziříčské Apollo, jde o zřejmý důsledek zprovoznění olomouckého dokrývače.

Zlínský kraj

Druhý z krajů, kde doposud vede Radiožurnál, je zároveň jediným, kde se do top ten nedostala Evropa 2. Místní hitová rádia Zlín a Kiss Publikum meziročně klesla, naopak vytrvale posiluje Impuls a překvapivě také severomoravská rádia Orion a Apollo.

Moravskoslezský kraj

A to nejlepší nakonec, snad žádný jiný kraj nepřinesl v posledním roce takové změny jako právě Ostravsko. Raketový vzestup Radia Čas zamíchal pořadím a jeho příčinou jsou evidentně tři nové frekvence. Podobně úspěšný rok zažila na Ostravsku také Evropa 2 až v jejich stínu jsou nárůsty Radia Impuls. V kategorii propadák roku zvítězil Orion se ztrátou 44 tisíc posluchačů, ale trvale ztrácejí také Radiožurnál, Frekvence 1 a Helax.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .