Poslechovost v krajích – východ

radiotv22Na Olomoucku došlo k největšímu poklesu celkové poslechovosti, což se negativně podepsalo na všech šesti nejposlouchanějších stanicích. Impuls potkala největší ztráta ze všech krajů a ještě húře dopadlo Radio Rubi …Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům východním, což je v nešem případě Morava plus Pardubicko a Královéhradecko. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle nových krajů. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu IV.-I.Q 2001, šedě pro srovnání výsledky za druhé pololetí loňského roku.

Pardubický kraj

Celková poslechovost v Pardubickém kraji stoupla téměř o dvě procenta a na výsledcích je to znát. Výrazně si přilepšily soukromé celoplošky – druhý Impuls se přiblížil vedoucímu Radiožurnálu a Frekvence 1 předstihla klesající Radio OK. Profil dokázal na únorový vzestup navázat dalším, naopak Radio Life spadlo zpátky za ČRo 2 – Praha.

Královéhradecký kraj

Únorové výsledky přinesly debakl Černé Hory na Pardubicku a v květnu pokračoval její pád na Královéhradecku. I přes velkou ztrátu sice stále vede, ale druhý Impuls je jen krůček za ní. Za zmínku stojí ještě nárůst třetího Radiožurnálu a hlavně propad Radia Metuje, které přišlo o polovinu posluchačů. Celková poslechovost je o více než 11% nižší než na sousedním Pardubicku.

Jihlavský kraj

Na Jihlavsku vede s velkým náskokem Radio Vysočina, která si navíc připsala dalších 14 tisíc posluchačů. Polepšily si i všechny celoplošky, čtyři největší najdeme na druhém až pátém místě a Evropa 2 se poprvé probojovala do top ten. Díky malému počtu lokálních stanic na Jihlavsku se do desítky vešlo i Radio OK, Blaník a českobudějovické studio ČRo.

Brněnský kraj

Rozdíly mezi čtyřmi nejposlouchanějšími se proti únoru poněkud zvětšily. Vedoucí Frekvence 1 totiž výrazně posílila a Radiožurnál naopak ztratil. Zpátky nahoru míří Krokodýl, proti únoru nabral 14 tisíc a předběhl Brno Valc i Radio Jih. Ještě před spuštěním brněnského dokrývače se do desitky na úkor Karyonu protlačila Evropa 2.

Zlínský kraj

Na Zlínsku máme nového lídra – Radio Zlín se definitivně vzpamatovalo z útoku Kiss Publika a blíží se k číslům z dob svých zlatých časů. Dařilo se i Impulsu, který se dostal na třetí místo před Kiss Publikum. O dvě místa si polepšil ČRo 2 – Praha a do třetice všeho dobrého pro Evropu 2, i tady se propracovala do top ten, tentokrát na úkor Rad


Olomoucký krajNa Olomoucku došlo k největšímu poklesu celkové poslechovosti. Jedná se o úctyhodných 4.7%, což se negativně podepsalo na všech šesti nejposlouchanějších stanicích. Impuls potkala největší ztráta ze všech krajů a přepustil vedení Radiožurnálu. Ještě húře dopadlo Radio Rubi – po dvacetitisícovém poklesu spadlo až za Radio Haná a je na dlouholetém minimu. Dařilo se olomouckému ČRo a také Radiu Hity, které je na svém historickém maximu.


Ostravský krajOrion sice celkově stagnoval, ale ve svém kraji přišel o dvanáct tisíc posluchačů, což vyneslo do čela Radiožurnál. Třetí místo si hlídá Radio Čas, které se pravděpodobně přiblížilo hranicím svých možností daných formátem a pokrytím. Pošesté v řadě klesal Hellax, popáté Kiss Morava a tak se před oba dva dostal Impuls.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .