Poslechovost v krajích – střed

radiotv22Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Liberecký, Jihočeský, Královéhradecký, Pardubický a Vysočinu. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu II.-III.Q 2001, šedě pro srovnání výsledky za první pololetí letošního roku.

Liberecký kraj

Radio Contact, dlouhodobý lídr trhu, potřetí v řadě klesalo a těsně se na něj dotáhl Radiožurnál. Třetí Evropa 2 na Liberecku stále dosahuje svých nejlepších výsledků z celé republiky (share 13.1%). Výrazně si polepšil Crystal, naopak ztrácela Frekvence 1, ČRo 2 – Praha a překvapivě také Černá Hora, která před rokem spustila v Liberci dokrývač. Celkový pokles poslechovosti je 1 tisíc (0.3%).

Královéhradecký kraj

Jeden z mála krajů, kde posluchačů přibylo. Pocítil to jak soukromý Impuls, tak veřejnoprávní Radiožurnál a ČRo Hradec Králové. Na dvojnásobek stoupla poslechovost náchodské Metuje, takže její srpnový výsledek můžeme považovat za statistickou odchylku. Za zmínku stojí také pokles Radia OK. Celkový nárůst poslechovosti je 10 tisíc (2.2%).

Pardubický kraj

Pardubičí jdou opět proti svým severním sousedům, posluchači tady houfně vypínali rádia. Největší propad postihl Radio Impuls, které tady mělo druhý nejhorší výsledek po Ústeckém kraji. Klesala také Černá Hora, nevedlo se ani žádnému z programů Českého rozhlasu a ostatní víceméně stagnovali. Celkový pokles poslechovosti je 19 tisíc (4.5%).

Jihlavský kraj

Zajímavé výsledky přinesl Mediaprojekt v Jihlavském kraji. První pětice posluchače ztrácela, ostatní většinou lehce nabírali. Největší ztrátu zaznamenala Frekvence 1, velký nárůst ČRo Brno se projevil i na Jihlavsku a brněnské studio ČRo těsně předstihlo Radio Blaník. Celkový pokles poslechovosti je 8 tisíc (1.9%).

Jihočeský kraj

Tady se nic moc zajímavého nedělo. Mírně stoupali všichni s výjimkou vedoucího ČRo České Budějovice a Frekvence 1. Jediná změna proběhla na osmém místě, kde písecká Pracheň vystřídala Eldorádio. Bohatá nabídka formátů dělá z jižních Čech stále kraj s jasně nejvyšší poslechovostí, která se tady vyšplhala přes 80%. Celkový nárůst poslechovosti je 4 tisíc (0.7%).

Zítra se podrobně podíváme na výsledky v krajích Moravskoslezský, Olomoucký, Zlínský a Jihomoravský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .