Polsko si už chystá rádio na Euro 2012

Stanice vznikla z veřejnoprávního rádia pro mladé – Radia Bis. Z něj je Radio Euro. To se bude zabývat tématy evropské kultury. Během Eura ale samozřejmě zaměří svoji pozornost na sportovní dění. Změna Bisu na Euro se ale samozřejmě neobešla bez protestů.

Polské veřejnoprávní rádio pro mladé Bis padlo za oběť novému projektu Radia Euro. To podle informací serveru Radioszene.de má být jedním z kroků, kterým se Polsko připravuje na evropský fotbalový šampionát v roce 2012. Podle mínění konkurence a velké části posluchačů je to ale prázdné gesto.

Radio Euro ale nebude jen sportovní stanicí. Sport bude kombinovat s tématy jako hudba a vzdělání. Přenosy ze stadionu, diskuse po zápase, stejně jako o-tony nachytané před branami stadionu ve vysílání samozřejmě chybět nebudou, sdělil intendant Polského rozhlasu Krzysztof Czebański. Podle něj by nový program měl přinášet témata jako kultura, pracovní trh, mravy a zvyky v evropských zemích. Zabývat by se měl i možností studia cizích jazyků. V nejbližší době se posluchači můžou přirozeně těšit na reportáže ze stadionů v Rakousku a Švýcarsku. Rozhlas chce navíc rozjet i svůj multimediální projekt. Na internetu proto vznikne portál s audio a videosoubory, které budou tvořit sami posluchači.

Fanoušci Radia Bis jsou zklamaní. Ironické vzkazy v internetové diskusi napadají intendanta rozhlasu. Privátní vysílatelé mají povětšinou názor, že stanice nemá koncept. Kamila Ceran z Radia Zet ale považuje projekt za zajímavý a inspirovaný britskou stanicí BBC Radio Five. Změny ale kritizují tvůrci původního Radia Bis. Například podle bývalého šéfa Kamila Dabrowa bude stanice jen ještě víc ztrácet posluchače.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .