Oslavte narozeniny s Českým rozhlasem

radiotv22V letošním roce slaví Český rozhlas významné jubileum. V květnu uplyne osmdesát let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílaní na území tehdejšího Československa. Český rozhlas chce oslavit své narozeniny jak s těmi, kteří ve stejný den – 18. května – oslaví osmdesátiny, tak i s těmi, kteří se naopak 18. května teprve narodí.

Lidé, kteří se chystají letošního 18. května oslavit osmdesátiny se mohou přihlásit písemně na adrese Český rozhlas, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2, telefonicky na čísle 22 155 1324 či mailem na adrese ohlasy@rozhlas.cz. Všem, kteří se nám ozvou, přijdeme poblahopřát s pamětní medailí, jejímž autorem je výtvarník Karel Zeman.

Na stejných kontaktech se mohou přihlásit také rodiče, kterým se 18. května 2003 narodí miminko. Český rozhlas daruje těmto dětem pamětní list a malou pozornost.

Pravidelné rozhlasové vysílání na území Československa bylo zahájeno 18. května 1923 z vojenského stanu ve Kbelích tehdejší společností Radiojournal – předchůdcem Československého rozhlasu. Československo bylo druhou evropskou zemí, kde bylo spuštěno pravidelné rozhlasové vysílání. V roce 1921 začala pravidelně vysílat britská BBC.

René Zavoral

Oddělení komunikace Český rozhlas

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .