Ohlasy: Provázanost čistě náhodná?

radiotv22 Reakce Michala Zelenky, prezidenta APSV na článek o případu „zatloukaného“ či spíše „opomenutého“ křížení vlastnictví.
Veleuctivá poklona,
mám docela radost, že se nějaký žurnalista snaží objevovat zajímavé skutečnosti a spojitosti. Dík za to RadioTV i Vám. Kupodivu se celkem shoduji s většinou toho, co řekl PHDr. Josef Musil. Naše prostředí by mělo být transparentní, tím spíš, že dnes zákon jednoznačně říká, kolik toho může v naší elektronické mediální branži vlastnit jeden subjekt. Musím dokonce říci, ze mne mrzí, že to musí být takhle vymezeno, protože to zákony obvykle nevymezují.
Zákon navíc dokonce velmi přesně říká, co to znamená, když nějaké subjekty jsou „ve spojení“. Máme vsak své zkušenosti se stavem v období platnosti minulého zákona, kdy formulace „Rada přihlíží, aby nikdo nezískal dominantní postavení“ vedla k tomu, že pro jistotu nebyly povolovány většinové vstupy investorů. To pak vedlo k tomu, že se něco dělalo oficiálně a něco nikoli. Rada přihlížela a přihlížela a nakonec se ani nestačila divit.
Dnešní zákon je napsán tak, ze jeden subjekt může vlastnit jednu celoplošnou televizi a jednu celoplošnou rozhlasovou stanici a k tomu ještě tolik regionálních rádií a televizí, kolik jich svým pokrytím nepřekročí 70 % populace u rádia a 70 % u televize. Znamená to tedy, že není důvodu taková
spojení skrývat.

Děje-li se tak, což není v daném případě zcela jasné, mohou být důvody v podstatě dva. Buďto už žadatelé v naší paranoidní realitě neumějí rovnou deklarovat to, co chtějí nebo se obávají, že by jim jejich
dosavadní úspěšnost mohla v jejich záměrech překážet. Ani jedna z uvedených možností není pěkná, ale ta druhá mě přece jen děsí víc.
Michal Zelenka

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .