Odbavovací systémy v rádiích II. – AudioVault

radiotv22Další odpovědi na našich sedm otázek přišly ze zlínské společnosti Brain Moravia, která zajišťuje distribuci a servis u nás nejrozšířenějšího odbavovacího systému AudioVault. Odpovídal obchodní a servisní manažer Michal Kolář.

Můžete stručně představit vaši firmu?
Naše firma Brain Moravia, s.r.o. vznikla v rove 1995 a od té doby je výhradním zástupcem amerických firem Broadcast Electronics, Telos Systems pro Českou a Slovenskou Republiku. Prvně jmenovaná renomovaná společnost je předním světovým tvůrcem odbavovacího systému AudioVAULT. Dominantní činností Brain Moravia je prodej, instalace a servis technologii pro vysílání rozhlasových stanic, a to počínaje kompletním odbavovacím, plánovacím systémem a konče modulačními procesory, vysílači a anténními systémy.

Jednateli společnosti je Robert Bartoš a Petr Zatloukal. Obchodní a technický support 24 hodin denně pro všechny provozovatele zaštiťuje Michal Kolář. Sídlo společnosti je ve Zlíně a pobočka na Slovensku je v Bratislavě.

Představte nám váš odbavovací systém. Jaké jsou jeho hlavní přednosti a kolik stojí?
AudioVAULT nabízí kompletní paletu příslušenství, které si vyžaduje práce v současném rádiu. Uživatelská práce, velmi technicky rozvinutého, robustního souboru hardware a software, je konfigurovatelná skutečně pro jakoukoliv strukturu, obsahující živou obsluhu, satelitní nebo kompletní automatizaci.

V současně době nabízíme dvě varianty odbavovacího systému a to Audiovault a VaultXpress. S tříletou licencí AudioVault SW obdrží všichni zákazníci právo na upgrade software bez dalších poplatků včetně záručních oprav HW.

Na jaké platformě funguje, potřebuje k činnosti nějaký speciální hardware?
AudioVault systém pracuje v síti LAN principem klient-server na platformě Windows 9X, NT a 2000. Srdcem systému je originální, autonomní, digitálně/analogová zvuková karta AV100 s kodekem mp2 s volitelným kompresním poměrem a samplovací frekvencí.

VaultXpress je novější SW systém, který umožňuje použití zvukových karet Sound Blaster LIVE nebo VX karet firmy Digigram. VaultXpress pracuje lokálně nebo v síti LAN na platformě Windows 2000 a pro kompresi zvuku využívá SW kodek včetně virtuálních výstupních zvukových kanálů.

Pro obě varianty je nabízena celá řada aplikačních programů počínaje produkčním, plánovacím, on-air systémem a konče aplikacemi pro dálkovou správu po síti LAN i WAN, replikaci hudebních databází mezi rádii a odpojování vysílačů.

Jaké další produkty standardně rádiím nabízíte?
V současné době se rozvíjí spolupráce se slovenskou firmou Sepia Systems, která vyvíjí databázové systémy pro rádia. Produkt Sepia zahrnuje celou škálu modulů pro on-air i off-air správu rádia. Sepia nabízí hudební archiv, hudební plánovač, hudebně informační systém, plánovač událostí, plánovač reklam, modul pro výkazy a v neposlední řadě vysílací centrálu, která on-line spolupracuje se systémem AudioVault.

Které produkty byste ve své nabídce vyzdvihli?
AudioVault se stal v hodně rádiích standardem nejen díky tradici, ale spíše svou kvalitou a robustností.

V čem jste podle vašeho názoru před konkurencí?
Naše společnost si zakládá nejen na samotném prodeji produktů, ale klade hlavně důraz na přístup ke klientům ve smyslu kvalitního servisu. Všechny technické problémy jsou profesionálně řešeny v nejkratších možných termínech bez vlivu na vysílaní radií.

Dokážete sebekriticky přiznat, v čem proti konkurenci zaostáváte?
Nyní se připravuje aktualizace webové prezentace www.brainm.cz, kde by mělo být zřízeno centrum otázek a odpovědí k problematice AudioVaultu.

Kolik rádií vaše produkty využívá?
Systém AudioVault využívá 21 soukromých radií v České Republice. Vysílače a další zařízení pro vysílaní používá 6 rádii včetně Českého Rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .