Óčko ovládne stoprocentně Mafra

Společnost Mafra Media ovládne zbývající podíl v akciové společnosti Stanice O, která vlastní licenci hudebního kanálu Óčko. Převod akcií pěti minoritních vlastníků na firmu ze skupiny Mafra na svém posledním zasedání schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

„RRTV vydala provozovateli Stanice O, a. s. souhlas se změnou skutečností uvedených v žádosti o licenci podle ustanovení § 21 odst. 1 písm. e) zákona č. 231/2001 Sb. spočívající v převodu akcií akcionářů Ing. Hynka Chudárka, Jiřího Němečka, Pavla Attela, Ing.Petra Gregora a Víta Kolínského na společnost MAFRA MEDIA, s. r. o.,“ stojí v tiskové zprávě z posledního zasedání RRTV.

Mafra Media majoritně ovládá Óčko od jara loňského roku, kdy získala podíly společností Northern Star a Eximpo, které do Óčka vstoupily v roce 2003, a částečně i drobných akcionářů – zakladatelů televize. Těm část podílů zůstala až doposud.

„Uvedenou transakcí dochází k převodu akciových podílů minoritních akcionářů na společnost Mafra Media, s.r.o., a to v plné výši. Mafra Media, s.r.o. se tak stane jediným stoprocentním držitelem akcií společnosti Stanice O, a.s.,“ potvrdil serveru DigiZone.cz exekutivní ředitel Óčka a člen představenstva Stanice O Hynek Chudárek.

Hudební stanice TV Óčko není jedinou akvizicí Mafry v oblasti rozhlasového a televizního vysílání. Mafra Media vlastní také rozhlasové stanice Classic FM a Expresrádio. Dlouhodobě usilovala i o vlastní zpravodajskou stanici, její několikanásobná účast v licenčních řízeních se nesetkala s patřičnou odezvou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Nedávno TV Óčko zařadila do svého vysílání několik novinek. Začala vysílat kultovní seriál Happy Tree Friends a divákům, kteří nemají přístup k jejímu vysílání či k dostatečně rychlému internetovému připojení, nabízí své vysílání prostřednictvím internetového audio streamu. Letos Stanice O a.s. obdržela licenci na digitální vysílání, o kterou však díky známému rozhodnutí Městského soudu v Praze přišla. Vysílání TV Óčko je sice šířeno prostřednictvím hned několika technologií (CATV, satelit, UMTS, IPTV, experiment DVB-T v Praze), ale kvůli nedostatečnému rozšíření těchto způsobů příjmu vysílání nedokáže naplno rozvinout svůj potenciál. V načasování relativně krátce po ztrátě digitální licence lze tedy hledat důvod převodů obchodních podílů ostatních společníků na MAFRU.

Stanice O a.s. měla loni ztrátu 1,373 mil. Kč (v roce 2004 to bylo 9,738 mil.). Kumulovaná ztráta za předchozí účetní období pak činí 32,678 mil. Kč. Společnosti ze skupiny MAFRA jsou rovněž významnými věřiteli Stanice O a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .