Obecní rozhlas LIVE na webu!

Pozor! Pozor! Hlášení místního rozhlasu! Tato hláška už naštěstí patří v řadě měst minulosti. V rakouské obci Unzmarkt-Frauenburg vysílá obecní rozhlas po internetu. Vysílání se šíří 24 hodin denně. A naladit si ho může úplně každý. Je to totiž hudební rádio. Jen občas se tu objeví hlášení se zprávami z obce. A pak opět pokračuje proud hudby.

Webové rádio navrhlo studio macjingle ve Vídni. Starostu obce Unzmarkt-Frauenburg Ewiho Wallnera tato myšlenka nadchla. Obec na cyklistické stezce, která vede podél řeky Múr, tak má svoji vlastní stanici, kterou si může na internetu naladit kdokoliv. Rádio se jmenuje Unzmarkt-Frauenburg LIVE a naladit ho je možné přes webové stránky obce a studia macjingle.

Pro toto studio byl tento projekt pilotní. „Webová rádia jsou budoucností. Rádiem Unzmarkt-Frauenburg LIVE se nám podařilo vytvořit na míru střižený projekt pro rakouské obce. Ukazuje mnohostranné využití, se kterým můžeme počítat do budoucna,“ říká Christian Brunner z macjingle.

Vysílání obsahuje především hudbu. Ta je doplněna o aktuální hlášení a informace z obce. Rádio hraje střední proud cílený spíš na zralou cílovou skupinu. Zahraniční hudbu doplňují i domácí umělci. Ve vysílání nechybí ani profesionálně udělané jingles. Zvuková modulace této stanice doprovází i vysílání infokanálu na místní kabelové televizi.

Podle Christiana Brunnera jsou webová rádia enormně populární, protože připomínají dobu svobodně tvořených rádií šedesátých a sedmdesátých let. Tuto svobodu podle něj současná rádia už díky regulaci a tlaku ze strany zadavatelů reklamy ztratila. Brunner provozuje firmu macjingle, která se zabývá tvorbou webových rádií na zakázku. Firma zajišťuje jak moderaci tak formátování, on air pormotion atd.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .