NRJ zřejmě opustí Německo, nedokáže budovat sítě rádií

Skupina NRJ ovládá celou řadu rádií v několika zemích Evropy. Jak jsme nedávno informovali, pokouší se být multimediální institucí. Chce se prosadit na internetu i na televizním trhu. Přitom se možná ale stáhne z německy mluvících zemí. Kromě změn, které se týkají toho, co chce firma docílit, probíhají například i změny v organizační struktuře.

Francouzská multimediální skupina NRJ se přemění na akciovou společnost se správní radou. Současné předsednictvo společnosti se proto rozpustí, zato se posílí vliv dozorčí rady. Pokud tento záměr schválí společníci, stane se zakladatel, hlavní akcionář a současný předseda dozorčí rady NRJ Group Jean-Paul Baudecroux novým generálním ředitelem. Uvedené změny mají dopomoct k pokračování strategie rozvoje skupiny NRJ, která se zaměřuje na rádio, televizi a internet.

V německých rádiích sítě NRJ dochází v poslední době k řadě změn. Například začátkem dubna se změnilo vedení stanice Energy Sachsen. Programovým ředitelem se stal Thomas Wetzel, který přišel z durynského radia TOP40.

Lucemburský mediální poradce Bernt von zur Mühlen se pro odborný server Medienbote vyjádřil tak, že se nepodivuje úvahám skupiny NRJ o opuštění trhu v Německu a Rakousku. O tom, že aktivity v těchto zemích jsou ztrátové, se podle něj píše ve výroční zprávě. Bernt von zur Mühlen se domnívá, že ve Francii se podařilo skupině prorazit díky možnosti skupovat frekvence a vytvořit téměř celoplošnou síť. To se v Německu nezdařilo. Stanice v Mnichově, Norimberku, Brémách a Stuttgartu jsou tak osamělými bojovníky, kde každý experimentuje s tím, jak zaujmout posluchače.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .