NRJ má nové jingles

radiotv22NRJ se má po úspěchu své odnože v Rakousku konečně z čeho radovat. V Belgii a Norsku dostalo nové frekvence a domovská stanice ve Francii si nadělila nový zvukový obal. V NRJ jsou z něj naprosto nadšení. A nadšení jsou i v malé holandské firmě, která jingles vyrobila.

NRJ nasadilo paket 26 nových jingles, které si nechalo na zakázku vyrobit u holandské společnosti PURE Jingles. To je vcelku nováček na trhu. Dostal ale šanci u významné francouzské stanice. Kreativní ředitel Diederick Huizinga si tak plní svůj sen, že se jeho jingles budou hrát na stanicích po celém světě.

Poté co pracoval jako on-air-designer na stanicích Veronica FM a 3FM, založil firmu VHU Europe. Kromě PURE Jingles pod něj tak patří i firma KARMA, která se orientuje na design televizních stanic a produkční knihovna Orange Panther a Reel World Europe.

Vedení NRJ ve Francii je z práce PURE Jingles nadšené. Frédéric Pau, programový ředitel stanice, uvedl: „On-air-design nám byl od začátku důležitý. V roce 1981 jsme byli první rádio ve Francii, které nasadilo jingles se silným zvukovým logem. V posledních letech nebyla tato identita v našich jinglech nijak silně slyšet. Podpis NRJ se třemi známými notami musel znovu vyniknou ale zároveň znít moderně a svěže.“ Pau si zároveň pochvaloval spolupráci s holandskou firmou a výsledek je prý dokonce lepší než se očekávalo. „Konečně jsou v našich jingles slyšet barvy NRJ“, dodal Pau. Současně se zvukovým logem se totiž modernizovalo i logo NRJ.

Mladá firma z Holandska vyhrála se svým demem v konkurenci dalších. Inspirací byly tvůrcům aktuální playlisty NRJ s hity, pod kterými jsou podpesaní Timbaland a Rihanna až po Fall Out Boy. Firma PURE Jingles si navíc našla dvě francouzské zpěvačky, které všechen zvukový obal exkluzivně nazpívali.

„Prací pro top-rádio jako NRJ se nám splnil sen“, cituje server Radioszene.de Thomase Gigera z oddělení výzkumu a marketingu producenta jingles. Společnost má za sebou kontrakty pro belgické a holandské stanice, komerční i veřejnoprávní.

Ukázky jingles je možné si poslechnout tady: http://radioszene.de/audio/PUREDEMO08_%20NRJ_AC.mp3 a tady http://radioszene.de/audio/PUREDEMO08_%20NRJ_CHR.mp3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .