Novinky z vysílání rádia Apollo

Také Apollo přineslo svým posluchačům počátkem března řadu změn – od nového zvukového obalu počínaje, po nové programové schéma konče. Apollo rovněž vysílá z nového studia v Olomouci a tým moderátorů rozšířily osobnosti z Fajn rádia Hity. Bližší informace nám poskytnul Jiří Matýsek, programový ředitel Apolla.

Jak už bylo v úvodu řečeno, rádio Apollo od začátku března vysílá z nového studia v Olomouci a došlo tak ke spojení týmů z Olomouce a Valašského Meziříčí. Co bylo důvodem? „Důvodem byl přechod na modernější vysílací technologii – a to jak co do vysílacího softwaru a technického vybavení redakcí i studia, tak i úpravy našich regionálních vysílacích okruhů, stručně řečeno, na Hané hrajeme víc hanácky, na Valašsku víc valašsky,“ říká Jiří Matýsek pro RadioTV. Důležitým motivem podle něj byla snaha zlepšit práci týmu. Přesto regionální ráz si rádio na Olomoucku a Valašsku zachovává. Odpojovány jsou regionálně odlišné bloky, především zpravodajství ve všední dny, dopravní servis a podobně.

Rádio Apollo prošlo poměrně velkou změnou týkající se moderátorského obsazení. Ve vysílání se objevují tři moderátoři Fajn rádia Hity – Soňa Šuláková, Filip Jančo či Bořek Volný. Programového ředitele jsme se proto zeptali, zda-li to nebude pro posluchače Apolla příliš velká změna. „Rodina Fajn rádií prošla významnou změnou, vysílání Fajnů se nyní připravuje ve dvou produkčních centrech, pražském a ústeckém, regionální obsah je u každého rádia opět odlišný. Díky této změně na Fajn rádiích jsme mohli využít kvalitních moderátorů, kteří dříve na jednotlivých stanicích působili, pro jiná rádia skupiny Media Bohemia – a rádi jsme to udělali. Na Apollu tak mohou nyní posluchači slyšet například Filipa Janča či Bořka Volného. To nicméně neznamená, že by posluchači přišli o své oblíbené „apollácké“ moderátory, kterým stále patří hlavní vysílací frekvence. Určitá změna to jistě je, ale jsme přesvědčeni, že je to změna pozitivní a věříme, že ji posluchači přivítají. Noví moderátoři do apolláckého týmu výborně zapadli, jejich přínos je už nyní nesporný.“ Moderátor Filip Jančo se stará i o zvukovou podporu rádia Apollo.

Rádio ztotožnilo svou webovou prezentaci s rodinou Hitrádií. Programový ředitel Matýsek nám sdělil, že se k této webové prezentaci uchýlili, protože se osvědčila její struktura, funkčnost a vizuální stránka. Na stránkách se prý dále pracuje. I zvukový obal prošel změnou, sice se od Hitrádií odlišuje, ale staniční hlas je stejný jako u Hitrádií, konkrétně se jedná o herce Jana Šťastného.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .