Novinky v éteru II. – Radio Beat

radiotv22Pravděpodobně nejvíce pozitivních ohlasů sklidilo rockové Radio Beat provozované společností Broadcast Media, s.r.o. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jej v loňských licenčních řízeních upřednostnila před 17ti dalšími žadateli včetně Radia Vox, bývalého provozovatele frekvence 95.3 MHz. Radio Beat, které se původně mělo jmenovat Radio Zeppelín o sobě dlouho nedávalo vědět, ale v prosinci se věci daly do pohybu. 34 procent licencované společnosti získal Kiss a hlavně díky němu Radio Beat pár minut po silvestrovské půlnoci bez problémů zahájilo své vysílání.

Lidé

Tak jako je Expres „prolezlý“ lidmi z Evropy 2, Radio Beat díky svému minoritnímu vlastníkovi stojí na osobách spjatých s rodinou Kiss rádií. Rádiu Beat fakticky šéfuje ředitel Radia Kiss 98fm Martin Hroch, funkce sekčních ředitelů zatím podle dostupných informací obsazeny nejsou.

Na postech moderátorů najdeme také pár jmen známých z vysílání stanic sítě Kiss, ať už jde o Katku Seibertovou nebo Jakub Alexu. Dále můžeme zmínit Pavla Malúše (ex Radio Impuls) a Vlastu Firmana (ex Radio City).

Program

Program Radia Beat je velmi jednoduchý. Před celou krátké dopravní zpravodajství, následují přibližně dvouminutové Zprávy z Prahy (obsahující i mimopražské informace) a chybět nemůže ani počasí. Moderátor má v průměru tři minutové vstupy do hodiny a zbývající prostor ovládá muzika.

Programové schéma všedního dne v tuto chvíli vypadá takto: 6-9 Katka Seibertová, 9-14 Jakub Alexa, 14-18 Pavel Malúš, 18-22 Vlasta Firman.

Hudba

Radio Beat vyplnilo díru na pražském trhu a po zlínském AZ Radiu se stalo druhým rockovým rádiem u nás. Podle prvních reakcí se zdá, že Pražané tento krok přivítali. Beat hraje výhradně rockovou muziku 60. až 90. let včetně novinek, které jsou ale ve vysílání zastoupeny velmi skromně. Jasnou převahu mají rockové skladby staršího data, novinka se ve vysílání objevuje přibližně jednou do hodiny.

Technika

Radio Beat vysílá na frekvenci 95.3 MHz vyzářeným výkonem 5kW z vertikálně polarizovaných antén na jednom ze stožáru strahovského stadionu. Jeho signál je od prvních minut vysílání velmi solidní, modulace bez problémů. Vysílání je kompletně odbavováno systémem DAD PRO americké firmy ENCO. V signálu Radia Beat jsou samozřejmě i RDS informace, PS je __BEAT__.

Web

Internetové stránky Radio Beat zatím nemá, doménu radiobeat.cz má zaregistrovánu Radovan Vaškovič za společnost Radio Investments, s.r.o.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .