Novinky v éteru I. – Radio Expres

radiotv22Jednou ze tří nových stanic, které se po Novém roce objevily v éteru, je bulvárně-hudební Radio Expres provozované společností 4S Production, s.r.o. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jej v loňských licenčních řízeních upřednostnila před 17ti dalšími žadateli včetně obou znepřátelených skupin z bývalého Radia Limonádový Joe. Radio Expres narozdíl od dalších dvou nováčků nezahájilo své vysílání v prvních minutách Nového roku, ale až 2. ledna odpoledne. Stalo se tak údajně kvůli chybějícímu povolení od ČTÚ.

Lidé

Logo Radia ExpresNa většině vedoucích postů Radia Expres najdeme osoby, které v minulosti působily na rádiu Evropa 2. Zkušenosti tam sbíral ředitel rádia Martin Cechl, programový šéf Miloš Pokorný, hudební ředitel Roman Ondráček nebo šéf produkce Filip Žemlička.

Ani mezi moderátory nenajdeme vyložené nováčky, na vlnách Radia Expres můžete slyšet Bořka Slezáčka (Bonton), Lucku Hotárkovou (Evropa 2), Violu Gebauerovou (Orion), Katku Kozákovou (ČT – Paskvil), Petra Muhla (Nova – Áčko) nebo Laďku Nirgešovou.

Program

Zkušební nebo zážehové vysílání, jak ho na Expresu nazývají, zatím nenabízí mnoho programových prvků. V celou hodinu se vysílají krátké zprávy zaměřené na dění v Praze, objevují se stručné dopravní informace, bulváru je na Radiu Expres zatím jako šafránu, ale poměrně časté jsou telefonické rozhovory s posluchači. Více by měl Expres ukázat v nejbližších dnech, až najede na plný výkon. Slibně vypadá představa večerního vyslílání bez playlistů.

Programové schéma všedního dne v tuto chvíli vypadá takto: 5-6 Martin Štěpán, 6-10 Laďka Nirgešová a Petr Muhl (střídání po týdnu), 10-13 Bořek Slezáček, 13-16 Laďka Nirgešová a Petr Muhl (střídání po týdnu), 16-20 Viola Gebauerová, 20-? hudební speciálnky – Lucka Hotárková, Katka Kozáková, …

Hudba

Ačkoliv se dá hudební formát Radio Expres nazvat jednoduše AC založený na běžné poprockové produkci, přece jen přináší do éteru něco nového. Narozdíl od City, Bontonu nebo Evropy 2, je hudební záběr z rukou Romana Ondráčka mnohem širší, náročnější ucho si zde najde nejednu lahůdku, která se v konkurenčních playlistech nevyskytuje, a procento těch nejprovařenějších hitů, které ostatní rádia rotují několikrát denně, je poměrně nízké.

Technika

Radio Expres vysílá na frekvenci 90.3 MHz vyzářeným výkonem 1kW z vertikálně polarizovaných antén na jednom ze stožáru strahovského stadionu. Po průvodních problémech s přetočenou fází na jednom z kanálů je modulace vcelku bez problémů a odpovídá průměru mezi pražskými rádii. Vysílání je kompletně odbavováno systémem Radio player frýdeckomístecké firmy LSW. V signálu Radia Expres jsou samozřejmě i RDS informace, PS je _EXPRES_ a je vysílán také Radiotext.

Web

Jako první z nových stanic má Radio Expres svou internetovou prezentaci. Na adrese www.expresradio.cz najdeme kvalitně zpracované stránky se spoustou rubrik. Pokud budou pravidelně aktualizovány, zařadí se mezi to nejlepší, co rádia na Internetu nabízejí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .