Novinky na Radiu FM Plus

radiotv22Když loni v říjnu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání přidělila Radiu FM Plus tři dokrývače, udělala z něj stanici s největším počtem vysílačů mezi lokálními a regionálními rádii. FM Plus má dnes deset frekvencí a ve hře je ještě jeho žádost o pražskou frekvenci 105.9 MHz/500W, o které se rozhodne pravděpodobně v úterý.

Domažlice jedou, Rokycany budou následovat

První z nových dokrývačů – Domažlice 87.6/100W – je v provozu už od konce března. Vysílá se vertikální polarizací ze stožáru na vrchu Vavřineček. V nejbližších dnech bude spuštěn druhý malovýkonový kmitočet Rokycany 88.0 MHz/100W a do konce května by podle Zbyňka Suchého měl fungovat i vysílač Sedlec – Prčice 92.4 MHz/500W, který rozšíří signál plzeňského rádia hluboko do středních a jižních Čech.

Kromě těchto nových frekvencí využívá FM Plus dalších sedm vysílačů. Hlavní klatovská frekvence 105.8 pokrývá Šumavu a okresy Klatovy a Plzeň – Jih, toužimská 107.4 zasahuje velkou část okresů Plzeň – Sever, Tachov a Karlovy Vary. Plzeň a nejbližší okolí zásobuje frekvence 106.1 a další vysílače najdeme v Berouně, Příbrami, Sušici a v Železné Rudě.

Odpojováky do středních Čech

V souvislosti se stále se rozšiřujícím územím, které Radio FM Plus pokrývá, chystá jeho vedení pro dvě frekvence odpojo
vané vysílání. Jedná se konkrétně o středočeské kmitočty Příbram – Drahlín 87.6/400W a Sedlec – Prčice 92.4/500W. Rada pro RTV na svém 8. zasedání schválila žádost Radia FM Plus o odpojovaný program na těchto dvou frekvencích v následujícím rozsahu:

  • po – pá, 9 – 18 h, vždy ve 40. minutě čtyřminutové okno, a to tamní místní informace (zprávy, kultura, sport, promo a reklama)
  • denně, 12 – 14 h, odpolední písničky na přání (místní kontaktní pořad)
  • po – pá, 19 – 24 h, písničky na přání (místní kontaktní pořad)

„Přesný obsah odpojováku určíme až na základě výsledku průzkumu, který je plánován od poloviny května do poloviny června. Výsledky bychom měli obdržet do prázdnin,“ dodává Zbyněk Suchý.

Laně novým ředitelem

Počátkem května vyvrcholila také personální rošáda ve vedení rádií FM plus, Karolína a Šumava. Vše začalo v únoru, kdy Václava Voborníka ve funkci programového šéfa FM Plus nahradil Karel Rychlý. Následovala změna programového ředitele Radia Šumava, kde odstupujícího Pavla Maršáta vystřídala Jana Raidlová. Od 2. května má rozhlasový dům FM Plus/Karolína/Šumava také nového provozního ředitele, kterým je šéf Karolíny Ondřej Laně. „Vzhledem ke
skutečnosti, že jsem od 13.3.2001 převzal řízení společností Media Production s.r.o. a ADAM & Friends s.r.o., jejichž činností je prodej reklamy pro stanice Radio FM Plus, Radio Karolína a Radio Šumava, není v
mých silách dlouhodobě se věnovat naplno Radiu FM Plus. Proto byl do funkce provozního ředitele pro všechny tři stanice jmenován Ondřej Laně,“
vysvětlujuje důvody tohoto kroku sám Zbyněk Suchý.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .