Nové rádio v Ostravě: Radio Hey! 94.7 – 9 FM

radiotv22Včera večer zahájilo pokusný provoz nové ostravské rádio HEY!

Vysílá na frekvencích 94.7 Ostrava a 94.9 Opava.
Konečně se tak do Ostravy a okolí dostává nový neotřelý program, výrazně se lišící od ostatních regionálních stanic. K tomu již více tiskový mluvčí Alois Habánek:

„Vysílače jsme v neděli zprovoznili s největším nasazením, kdy znepokojená konkurence na nás seslala kontrolní orgány a znepokojená božstva průtrže mračen a hromobití.
Ale i přesto jsme pokusně začali: konkurence se nás nemusí obávat. Chystáme totiž úzce vyprofilované rádio a to znamená pro úzký počet posluchačů ( počítáme pro začátek 100 – 150 posluchačů denně ). Abychom je nebrali jiným rádiím, našli jsme si vlastní z řad našich známých. A pokud by se náhodou v budoucnu počet posluchačů neúměrně zvyšoval, uvažujeme o zakódování programu po vzoru satelitních TV stanic. Dekodéry bychom pak prodávali našim známým a chronickým pomlouvačům.

A co se týče hudby a programu?

Náznaky hudební dramaturgie můžete už nyní, na 94.7 a 94.9 FM rádia HEY!, slyšet. Pracujeme na tom. Program chceme více propojit a posunout k lidu. Navíc chceme přispět ke snížení nezaměstnanosti, takže v moderátorském týmu se objeví horník z nedávno uzavřeného dolu Zinger či uklízečka Anežka Grzondková. Tu vyhodili z práce, protože při uklízení vždy udělala obrovský nepořádek. Na hlavní zprávařku jsme nominovali rozdělovačku toaletního papíru z veřejných záchodků z centra Ostravy. Jejího vytříbeného slovního projevu jsme si povšimli při nedávné návštěvě centra Ostravy, než záchody zavřeli. A to hlavní – její 45. letá zkušenost, kdy má všechny drby a fámy hned z první ruky, je cennou devizou pro nové, ryze městské Radio HEY! Uvažujeme i o změnách vysílacích časů. Na doporučení například muzikantů ze skupiny Buty, zvažujeme posunutí hlavního času včetně zpráv, aktualit, informací, soutěží atd., od 22.hod do 05.00hod rána, tedy na dobu, kdy většina našich posluchačů žije naplno. Naopak v „hluchém“ čase, tj. přes den, kdy naši posluchači dospávají v práci a ve školách, chceme jen pouštět muziku z automatu. Vysílací schéma zatím zvažujeme. Součástí programu by se mohly stát i živé přenosy live koncertů. Zvláštní novinkou pak budou živé přenosy baletu a striptýzů. Pro ty budou vyhrazeny první pondělní večery v měsíci. Přenosy striptýzů pochopitelně až po 22.hod. večerní.

Zveme Vás všechny na spuštění úvodního zkušebního programu na zítřek – 4.9., ve 14.hodin – do prostor „vysílacího domu“ HEY!Čas, na Stavební ulici 992, Ostrava – Poruba. Podařilo se nám zajistit účast bohyně rádiového vysílání RARY (spoře až skoro vůbec oblečené a stále se chtící svlékat) , dále

b) občerstvení

c) účast význačných umělců kraje

d) kapela Ready Kirken pokřtí rádio

e) moderátoři a vedení nového Radia HEY!

Alois Habánek

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .