Německý Bauer kupuje skoro čtyřicet britských rádií

Významný německý vydavatelský dům vstupuje na britský trh. V rámci své expanze do zahraničí rozhodně netroškaří. Kromě toho, že ovládne řadu čtených časopisů, stane se druhým největším vlastníkem rádií v Británii. Bauer Verlagsgruppe koupila část společnosti Emap.

Na nákupu osmatřiceti rozhlasových stanic se skupina Bauer Verlagsgruppe dohodla s britským podnikem Emap. Kromě rozhlasových stanic je součástí transakce za 1,6 miliardy euro i řada časopisů. Některé z nich patří v Británii k nejčtenějším. Jde např. o Yours, Grazia nebo mužský časopis FHM. Lifestylové magazíny, časopisy pro spotřebitele a rádia společnosti Emap by letos měly dosáhnout obratu 700 milionů Euro a dosáhnout operativního zisku 140 milionů euro.

Obchodem se z Bauera stává druhý největší vlastník rádií v Británii. Do jeho portfolia se tak zařadí: CFM Radio, Clyde 1, Clyde 2, Cool FM, Downtown, FM 104, Forth 1, Forth 2, Hallam FM, Highland Radio., Kerrang! digital, Key 103, Kiss 100, Kiss digital, Magic 105,4 FM, Magic AM Network, Magic digital, Metro Radio, Mojo digital, Moray Firth Radio, Northsound 1, Northsound 2, Q digital, Radio Aire, Radio Borders, Radio City, Rock FM, Smash Hits! Digital, Today FM, Kiss 101, Kiss 105-108, Viking FM, Wave 105,2, West FM, Westsound FM, 3C digital a heat digital.

Emap stanice a časopisy nabídl k prodeji už v létě. Ponechá si pouze pořádání veletrhů, konferencí a vydávání odborných magazínů. Společnost Emap mj. organizuje festival nejlepších reklam ve francouzském Cannes. Kupující Heinrich Bauer Verlag vydává ve čtrnácti zemích 166 časopisů. V roce 2005 dosáhl celý koncern obratu 1,76 Euro a zaměstnával téměř čtyři tisíce lidí. Mezi nejznámější tituly v Německu patří Bravo a TV Movie. Celkem jich v Německu vydává čtyřicet. „Převzetí Emapu zapadá do naší strategie posunout dál expanzi vydavatelského domu do zahraničí,“ vysvětluje krok vydavatel Heinz Bauer.

Společnost Emap provozuje i několik stanic v Irsku. Patří sem i známe Today FM a také dublinské FM104. Tato rádia ale nejsou součástí transakce. Bauer není v oblasti elektronických médií žádným zelenáčem. Vlastní totiž minoritní podíl v televizi RTL II a Radiu Hamburg.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .