Nebezpečné promo – týden obžerství

Trend promoakcí, jejichž účastníci hazardují se svým zdravím a jak ukazuje nedávný případ z USA i se životem, dorazil už i do Německa. Tady ale kontroverzní soutěž v tloustnutí včas zastavili. Podíváme se i na jeden trochu netradiční konkurz na moderátory a také za zpěvačkou Martou Jandovou.

Týden obžerství

Shazování kil a hubnutí a soutěží s ním spojených je všude dost. Německá stanice Antenne Mecklenburg-Vorpommern proto přišla s nápadem soutěžit o to, kdo nejvíc přibere. Tzv. Zunehmwoche měl odstartovat v pondělí 12. února. Přihlašovací formulář pro zájemce visel na Internetu i ve čtvrtek odpoledne, kdy vyšla zpráva, že rádio soutěž zrušilo.

Úkolem soutěžících bylo během pěti dnů co nejvíc přibrat. Ten, kdo by během daného týdne přibral opravdu nejvíc, by nakonec dostal za každý kilogram navíc 100 euro. Počítá se s tím, že za týden může člověk nejvíc přibrat 8 kilogramů. To znamená, že by výhra nepřekročila 800 euro. Nikde se už ale nezmínilo, že takové rychlé nabírání váhy poškozuje zdraví.

V souvislosti s nedávným úmrtím soutěžící, která se pokusila vypít co nejvíce vody ve hře jednoho amerického rádia (Radio TV informovalo), přinesl německý server Radiowoche.de informaci o tom, že se soutěže ničící zdraví chystají i v Německu. To bylo ve středu 7. února. Objevil se zde názor, že se rádio snaží na sebe upozornit právě v těchto dnech, kdy tazatelé provádějí výzkum poslechovosti. Zvýšený zájem o stanici proto může vést k tomu, že ji budou respondenti častěji uvádět ve svých odpovědích.

Hned druhý den rádio soutěž zrušilo. Ředitel Hans-Ulrich Gienke to pro server Blogmedien.de vysvětlil tak, že se došlo k poznání, že soutěž nekoresponduje s filozofií stanice. Mj. uvedl: „Angažovali jsme se za Meklenbursko – Přední Pomořansko jako místo pro dovolenou. K tomu se tahle akce jednoduše nehodí.“  Připustil, že ke zrušení soutěže pomohly i protesty posluchačů a partnerů.

Casting moderátorů

Rakouská Antenne Steiermark přišla s akcí, která také vzbudí pozornost ale rozhodně ne tolik negativních reakcí jako ta zmiňovaná výše. Podobně jako probíhají castingy například do Superstar, vypraví se do měst i Antenne Steiermark. Štýrské rádio bude hledat nového moderátora. Tým “verbířů“ se mezi 15. a 25. únorem zastaví na šesti místech Štýrska (zajede do Gleisdorfu, Fohnsdorfu, Leobenu, Seiersbergu, Bärnbachu a Štýrského Hradce).

Pět uchazečů se kvalifikuje do finále. Každý z nich bude v týdnu od 28. února do 4. března jeden den vysílat. Vyzkouší si moderaci, počasí i zprávy. A tady se už zapojí i posluchači, kteří budou hlasovat. Přes internet budou moct zcela zdarma dát některému z kandidátů svůj hlas. Ten kdo vyhraje, dostane šanci pracovat na Antenne Steiermark jako moderátor.

Před tím než usedne za mikrofon a začne vysílat svůj vlastní drive, čeká ho jeden rok placeného výcviku. O ten se postarají jednak topmoderátoři stanice a pak i jejich kouč Hary Raithofer. Moderátoři zasednou i v porotě, která bude objíždět jednotlivé castingy.

Marta Jandová soutěží za Dolní Sasko

Mj. i dcera rockera Petra Jandy z Olympicu Marta, bude zastupovat Dolní Sasko v německé soutěži Bundesvision Song Contest (národní podoba ceny Eurovize). S Derem, Fluxem a Crapem, kteří budou na soutěži taktéž reprezentovat Dolní Sasko, se ranní moderátorská dvojice Franky a Susan z rádia ffn vsadila, že pokud vyhrají, budou muset přijít do studia ffn a nahrát jednu písničku- Pokud ne, tak na jednom koncertě vystoupí Franky a Susan jako tanečníci v pozadí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .