Na srazu homosexuálů v Curychu bude speciální alternativní rádio

Speciální stanice bude vysílat při příležitosti tzv. Christopher Street Day, který se bude konat ve švýcarském Curychu. Před i po této akci bude na kabelovce i ze vzduchu k mání speciální stanice. I když jde o eventrádio vysílající při příležitosti konání velkého setkání gayů a lesbiček, program bude zaměřen na všechny bez rodzílu sexuální orientace.

Tzv. eventradio věnované happeningu homosexuálů a lesbiček Christopher Street Day (CSD) bude letos opět vysílat ve Švýcarsku. Vysílání rádia nazvaného queertunes bude dostupné v kabelových rozvodech v německy mluvící části Švýcarska a v Curychu a okolí dokonce přes terestrickou VKV frekvenci. Stanice začne vysílat 17. května a až do 1. června bude slyšet ze vzduchu na 96,9 MHz a v sítích Cablecomu. Jako studio bude sloužit obytný vůz zaparkovaný u baru Daniel H v Curychu. Tam se uskuteční 16. května velká oslava, která vyvrcholí o půlnoci slavnostním startem vysílání.

Dobrovolníci tady budou mít možnost si v praxi vyzkoušet práci v rádiu. Tvořit budou jak zábavný tak informační program, který se bude týkat akce Christopher Street Day. O eventradiu spojeném s CSD jsme psali už tady. I když rádio bude vysílat při příležitosti velkého svátku gayů a lesbiček, orientovat se bude na všechny posluchače, pro které chce být zpestřením, jak řekl serveru Radiowoche.de mluvčí projektu Christian Bavier. Queertunes by mělo nabídnout alternativu v jednotné nabídce komerčních formátových stanic. Alternativní stanice chce nabízet kvalitní muziku a na kvalitní program bude lákat už motto: “feel the difference“. Vzhledem k tomu, že se v tomto roce koná EURO 08 a LOH, bude ústředním tématem vysílání sport.

Provozovatelem eventrádia je spolek queertunes, který chce letos navázat na úspěchy loňského rádia queertunes. To vysílalo z Pearl Baru a v den průvodu městem se poprvé podařilo vysílat z pojízdného studia živé reportáže o jeho průběhu. Tvůrci očekávají, že se seženou i sponzoři a zadavatelé reklamy. Těm hodlají nabídnout publikum orientované na trendy s velkou kupní sílou. I v letošním roce se počítá s propojením s online-komunitami jako jsou youme.net nebo neoncube.ch, které mají znásobit působení na cílovou skupinu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .