Moderátor North Musicu byl postřelen ve studiu

radiotv22Dnes ráno došlo v Ústí nad Labem k tragedii, která nemá v historii českého broadcastingu obdoby. Do redakce ústeckého Radia North Music vtrhla žena a postřelila moderátora Ranního budíku Pavla Hájka. Ten leží na jednotce ARO s prostřeleným hrudníkem a jeho stav je kritický. Potvrdil to zdroj blízký Radiu North Music. „Má poraněny některé orgány, bude operován,“ řekla ČTK mluvčí ústecké nemocnice Kamila Němcová.

Pavel Hájek, © North Music

Pachatelkou činu je devětadvacetiletá žena, která si cestu do redakce skrz skleněné dveře doslova prostřílela. „Začala kolem sebe střílet a křičela: ‚Já vás tady všechny postřílím,'“ uvedla policejní mluvčí Veronika Beranová. Policie pachatelku na místě zadržela, motiv jejího čin se zatím vyšetřuje.

Podle zdroje blízkého North Musicu je pachatelka velkou fanynkou rádia a v minulosti pravidelně od časných ranních hodin postávala před budovou rádia v ulici Velké hradební.

Kromě postřeleného redkatora byl lehce zraněn redaktor Kamil Bilský, kterého pořezalo roztříštěné sklo ze vstupních dveří. Dalším zraněním údajně zabránila štastná náhoda, podle Radiožurnálu se šílené střelkyni vzpříčil v hlavni náboj a vzápětí byla zneškodněna dalším redaktorem.

Postřelený Pavel Hájek je šestadvacetiletý moderátor Ranního budíku rádia North Music. V rádiu pracuje už od svých 18 let. Ranní show s ním ve dvojici dělá další moderátor Vláďa Barák a jeden ze zprávařů.

Radio North Music po tragickém incidentu přerušilo standardní vysílání a najelo na automatický režim vysílání z počítače. „Program vypadl jen na chvilku, potom naskočila automatická záloha,“ řekl iDnes obchodní ředitel Libor Zajíček.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .