Ministr financí v Německu usedne za mixák

Ministr financí německé spolkové země Braniborsko si na prvního máje vyzkouší moderování v rádiu. Sedne za pult a celý večer bude vysílat. Celé vysílání včetně hudby bude v jeho režii. Veřejnoprávní N-Joy bude pro změnu lákat na sci-fi rozhlasovou hru. A rakouské Life Radio plete šálu pro fandy na fotbalový šampionát.

Ministr financí moderátorem

Na 1. máje si drive od 18 do 24 hodin na OldieStar Radiu vezme ministr financí spolkové země Braniborsko Rainer Speer. „Moderování bylo dlouho mým snem,“ říká ministr, který se ve volném čase věnuje DJingu. Nedávno se staral o muziku na oslavě narozenin postupimské poslankyně Bundestagu Andreji Wickleinové. Prvomájový večer si ministr Speer sestaví zcela dle svého. Pro svůj drive si totiž sám vybral i muziku. Hrát bude všechno od Rolling Stones po Beyoncé. Ředitel Oldie-Star Radia Oliver Dunk je spokojen a nevylučuje, že v případě úspěchu by se mohlo ministrovo vysílání opakovat.

Nejdelší fanouškovská šála

Stricken statt Kicken – Pletení na místo kopání. Tímto heslem se teď řídí na rakouském Life Radiu, kde pletou nejdelší šálu Horního Rakouska. Šálu plete pro fanoušky fotbalu před chystaným šampionátem ranní moderátorka Alexandra. Její kolega Feitzinger má v tomto ohledu co dohánět. Ve vysílání ale samozřejmě vyzývají posluchače, kteří umí plést, aby také přidaly ruku k dílu, a těší se na centimetry nebo dokonce metry šály jakékoliv barvy. Důležitá je šířka 15 cm. Upletené kousky šály pak můžou posluchači zasílat poštou nebo donést do rádia osobně. Každý obdrží jako odměnu malý dárek v podobě balíčku potřeb pro fanoušky.

Mizerná karma – rozhlasová hra na stanici pro mladé

Veřejnoprávní rádio pro mladé N-JOY sází na rozhlasovou hru. 1. května v deset hodin večer uvede první hru pro mladé. Kdo ji nestihne ve vysílání, bude pak ještě týden mít možnost si ji stáhnout z internetu. Příběh je trochu z oblasti sci-fi. Kim Lange dostala Německou televizní cenu jako nejlepší moderátorka zpráv. Teď leží v posteli s moderátorem hýčkaným konkurencí. Všechno by mohlo být tak pěkné, kdyby ji nezabil odpadlý kus z ruské kosmické stanice Foton M3. Kim na místě zemře a narodí se jako mravenec. Rychle ale zlepšuje svoji karmu a přes křečka a psa se stane tlustou prodavačkou párků. Kim se ale chce vrátit ke své dceři, kterou zanedbávala a k manželovi, kterého podváděla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .