Melody se nepodařilo přejmenovat na Radio Olympic

radiotv22Provozovatelé pražského Radia Melody se rozhodli k zásadnímu kroku – rádi by svou stanici přejmenovali na Radio Olympic. Radio Melody, které provozuje společnost První rozhlasová, se od svého vzniku drží na chvostu průzkumů poslechovosti a změna značky je pravděpodobně jednou z jeho posledních šancí, jak získat posluchače. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ovšem tuto žádost zamítla.

Ačkoliv se o tomto způsobu řešení svízelné situace Radia Melody šeptalo několik měsíců, značka Olympic vyplula napovrch až 11. prosince, kdy si Media Marketing Services zaregistrovala doménu radio-olympic.cz. Žádostí o změnu názvu se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání věnovala poprvé na svém 1. zasedání 8.ledna a jak vyplývá ze zápisu jednání „Rada řízení přerušuje, Úřad vyzve žadatele k doplnění žádosti o prohlášení, že název Olympic není chráněnou známkou.“ Dva dny poté si První rozhlasová zaregistrovala také slovní ochrannou známku Radio Olympic.

Podruhé se žádost dostala na program jednání Rady 22.ledna a tentokrát byla zamítnuta. „Někteří členové upozorňovali na možnost klamavé identifikace a možnost nenaplnění očekávání vyplývajících z tohoto názvu,“ uvedl pro RadioTV tiskový mluvčí Rady Pavel Barák. „Návrh místopředsedy Štěpánka na schválení žádosti nezískal potřebných sedm hlasů, následný návrh předsedy Muchky na zamítnutí žádosti byl přijat,“ dodává Barák.

V Táboře bude Eldorádio

Provozovatelé Melody zároveň žádali o možnost vysílání převzatého programu budějovického Eldorádia v čase 6-22 hodin na své táborské frekvenci 106.8 MHz. Tento kmitočet Melody získalo už v listopadu 1999 a dodnes nebyl zprovozněn. Vzhledem k tomu, že Rada tuto žádost schválila, mohli by se táborští konečně dočkat.

Licenci Radia Melody získala v červnu 1999 společnost První rozhlasová, která je vlastněna majiteli rádií Orion, Krokodýl, Zlín, Faktor (a teké Eldorádia), Černá Hora, FM Plus a Dragon. Vysílání Radia Melody bylo zahájeno 14.března 2000, tedy několik dní před vypršením termínu. Poslechovost rádia se pohybuje mezi 6 a 8 tisíci, nejvyšší poslechovost Mediaprojekt naměřil v období IV.-I.Q 2001, kdy Melody ladilo 11 tisíc lidí denně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .