Melody končí, nastupuje Radio Olympic!

radiotv22Radio Melody v podobě v jaké ho známe brzy zmizí z éteru. Značka Melody bude nahrazena jménem Olympic a velkými změnami projde pravděpodobně také formát rádia. RRTV změnu posvětila díky dopisu frontmana kapely Olympic Petra Jandy. Důvod? Radio Melody ovládané majiteli sedmi dalších regionálních stanic se od svého zrození zmítá v problémech a poslechovostí na hranici statistické chyby rozhodně nenaplňuje předpoklady, které do něj byly vkládány.

RRTV: Ne! Ne! Anebo radši jo…

Provozovatelé Radia Melody požádali Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o povolení pro změnu názvu z Melody na Olympic v závěru loňského roku. Rada se žádostí poprvé zabývala 8. ledna, rozhodnutí ovšem nepadlo a provozovatel byl vyzván k doplnění žádosti. Podruhé se Rada změnou názvu zabývala 22. ledna a padl jasný výsledek – žádost se zamítá. „Důvod, proč někteří radní původně nezvedli pro tuto vcelku banální změnu ruku, byl jediný: značku Olympic vybudoval a proslavil někdo jiný než rádio Melody,“ vysvětluje místopředseda RRTV Petr Štěpánek.

Ani toto rozhodnutí ale nebylo konečné, do věci se totiž v pravou chvíli vložil sám frontman skupiny Olympic Petr Janda. „Teprve napodruhé se majitelé rádia Melody obrátili na Petra Jandu, který dopisem Radě potvrdil, že proti užití názvu Olympic pro rádio nic nemá a že
se rozhodně nebude o tuto značku posléze soudit,“
dodává Štěpánek, který na dalším zasedání 7. února navrhl ve světle nových faktů revokaci usnesení. V novém hlasování všech dvanáct přítomných radních zvedlo pro návrh ruku.

Country? Blaník!

Ruku v ruce se změnou názvu půjdou zřejmě také programové změny, ryzí country formát už v Praze totiž neslaví takové úspěchy jako dříve. Country Radio, proti kterému se Melody programové zacílilo, ztratilo během dvou let 100 tisíc posluchačů a můžeme se domnívat, že velké procento se uchýlilo k poslechu Radia Blaník. Právě jeho široký hudební formát postavený na prověřených rock-pop-country hitech by mohl být tím pravým lékem na mizernou poslechovost Radia Melody. Svědčí pro to také volba nového názvu – vždyť písně kapely Olympic mají v osvědčeném formátu Radia Blaník své pevné místo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .