Mediaprojekt III.-IV.03 v krajích – západ

radiotv22V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2003, oranžově výsledky za II.-III.Q 2003 a žlutě výsledky za první pololetí loňského roku.

Kraj Praha

Situace v Praze je poměrně stabilizovaná, jediný výrazný růst zaznamenává ryze české Radio Hey Praha, které se poprvé dostalo do dvanáctky nejposlouchanějších. Za zmínku stojí také fakt, že rockový Beat se usadil před všemi tradičními pražskými hitovými stanicemi. Klesající trend vykazuje poslechovost dlouhodobých pražských lídrů Radiožurnálu a Country Radia.

Středočeský kraj

Ze středočeské Top 10 se už vytratily pražské hitové stanic, Fajn a Bonton jsou s klesající poslechovostí na 11. a 12. pozici. Proti listopadovým výsledkům si nejvíce polepšilo vedoucí duo, Blaník o 16 a Impuls dokonce o 18 tisíc týdenních posluchačů. Frekvence 1 pozvolým růstem předstihla Radiožurnál. Ztrácejí všechny lokální středočeské stanice, nejvíce kladenský Relax za půl roku o 23 tisíc.

Karlovarský kraj

Vytrvale posiluje vedoucí Egrensis, ale jeho největší rival Dragon se drží v závěsu. Za zmínku stojí také nárůst poslechovosti ČRo Plzeň a pokles ČRo 2 – Praha. Výsledky Radia Šumava, které má v kraji dokrývač, jsou stále za očekáváním.

Plzeňský kraj

Radio FM Plus se opět zvedá a na silně klesající ČRo Plzeň má náskok téměř šedesát tisíc posluchačů. Také v plzeňském kraji mírně posiluje chebský Egrensis. Výsledky ostatních rádií jsou stagnující, mezi celoplošnými stanicemi stojí za zmínku ještě poměrně velký nárůst Evropy 2.

Ústecký kraj

Za půl roku ztratil Blaník v Ústeckém kraji 35 tisíc posluchačů a vedoucí pozici musel přepustit Radiu North Music, které si udržuje vzácně vyrovnanou poslechovost 94 tisíc posluchačů týdně. Největší celoplošná rádia se stále přetahují o třetí až pátou příčku, tentokrát je nejúspěšnější Frekvence 1. Vytrvale posiluje Evropa 2, naopak ztrácí chomutovská Agara. „Přespolní“ Radio Crystal z dvanáctky vytlačilo Radio Děčín.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .