Mediaprojekt III.-IV.03 v krajích – východ

radiotv22V třetí části článku se budeme věnovat Vysočině, Jihomoravskému, Olomouckému, Zlínskému a Moravskoslezskému kraji. Na Brněnsku trhá rekordy ČRo Brno, na Olomoucku stále vládnou celoplošky.V třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský a Vysočina. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2003, oranžově výsledky za II.-III.Q 2003 a žlutě výsledky za první pololetí loňského roku.

Kraj Vysočina

Na Vysočině je situace dlouhodobě stabilizovaná, za zmínku stojí stoupající trend Impulsu a ČRo Brno. Zajímavé jsou také posuny českobudějovického Radia Faktor. Nově zřízené regionální studio ČRo zatím nedokáže konkurovat sourozencům z Brna a Českých Budějovic.

Jihomoravský kraj

Neuvěřitelný růst brněnského studia ČRo stále pokračuje, ale obě soukromé celoplošky mu zdatně sekundují. V kraji, kde většina stanic v roce 2003 nabírala posluchače, najdeme pouze dva výraznější poklesy, Krokodýl spadnul o jednu a Radio Hey Brno dokonce o čtyři příčky.

Olomoucký kraj

Ačkoliv všechny ztrácela, na Olomoucku stále bodují celoplošná rádia a první pozici si s přehledem udržuje Radio Impuls. Nejlepší z místních zůstává Radio Rubi, ale i ono průběžně oslabuje, stejně jako Radio Haná.

Zlínský kraj

Zlíský kraj je stále ještě baštou Radiožurnálu, kromě místního Radia Zlín jej všichni ostatní sledují s uctivým odstupem. Za poslední tři měsíce si polepšil jak Impuls, tak Frekvence 1 a díky neexistenci lokálního studia ČRo i zde stále stoupá ČRo Brno. Kiss Publikum výrazně oslabilo a předběhlo jej AZ Radio.

Moravskoslezský kraj

Radio Čas si bezpečně udržuje pozici lídra, jeho náskok před druhým Radiožurnálem dosahuje téměř 60 tisíc týdenních posluchačů. Frekvence 1 mírně ztratila a propadla se na třetí příčku. Poslechovost bývalé krajské dvojky Helaxu opět klesla a dostala se před něj Evropa 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .