Mediaprojekt III.-IV.03 v krajích – střed

radiotv22Ve druhé části článku se budeme věnovat Jihočeskému, Libereckému, Královéhradeckému a Pardubickému kraji. V Pardubicích mají nového lídra, ve svých domácích regionech ztrácela nejvíce rádia Contact, Faktor, Černá Hora a Profil.Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2003, oranžově výsledky za II.-III.Q 2003 a žlutě výsledky za první pololetí loňského roku.

Kraj Jihočeský

Na první pohled zaujmou poklesy Radia Faktor a Radiožurnálu, prvně jmenovaný se za půl roku propadl z první až na čtvrtou pozici. Výsledky ostatních stanic se příliš nezměnily, pouze Radio Gold se stále více přibližuje statistické nule.

Liberecký kraj

Contact ztratil za půl roku téměř třicet tisíc posluchačů, ale přesto si udržel vedoucí pozici před Radiožurnálem. Největší nárůsty vykazuje ČRo Sever, dařilo se také Impulsu a Černé Hoře.

Královéhradecký kraj

Díky vyrovnaným výkonům se do čela protlačil Impuls, Černá Hora totiž za půl roku ztratila v kraji 18 tisíc posluchačů. Podobně výrazné ztráty zaznamenaly všechny veřejnoprávní stanice v regionu a shodně klesaly o jednu až dvě příčky. Daří se naopak hitovým rádiím, Evropa 2 se posunula o tři místa, zlepšuje se Life a poprvé se na Královéhradecku do dvanáctky dostal pražský Fajn.

Pardubický kraj

Také tady se měnila situace na čele, Impuls podruhé v řadě oslabil a dostali se před něj Frekvence 1 a Radio OK. Ještě výrazněji se propadl Profil a nedaří se ani Radiožurnálu. Pouze dvě stanice na Pardubicku opakovaně rostly, hitový Life a nové regionální studio ČRo Pardubice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .