Mediaprojekt III.-IV.02 v krajích – střed

radiotv22Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost včera (daily reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Oranžově jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu III.-IV.Q 2002, který vytváří sdruženi GfK Praha – TN Sofres Media – STEM/MARK, tmavě šedě čísla za druhé a třetí čtvrtletí loňského roku.

Kraj Jihočeský

Impuls na jihu Čech posílil svou vedoucí pozici před regionálním studiem ČRo, za zmínku stojí také nárůsty třetího Faktoru, Radiožurnálu, Evropy 2 a Práchně. Nejhorší propad potkal Radio Blaník, které mírně ztatilo také v Praze a středních Čechách. Radio Gold se opět nevešlo do desítky nejlepších.

Liberecký kraj

Na vedoucí příčce se přes poklesy srovnal místní Contact a celoplošná Evropa 2, třetí Radiožurnál také oslabil, ale ještě výraznější ztráta postihla celoplošky Impuls a ČRo 2 – Praha. Do desítky se stále nevešel místní Kiss, nijak zvlášť se nedaří na Liberecku ani Černé Hoře, díky českolipskému dokrývači se do Top ten probojoval pražský Bonton DeeJay.

Královéhradecký kraj

Nárůsty mírné, poklesy vcelku zásadní. Tak by se dala shrnout situace v kraji, kde za od minulých výsledků zmizelo 16 tisíc posluchačů. Ztrácelo vedoucí duo Černá Hora – Impuls, ještě více Radiožurnál a nejvíce ČRo Hradec Králové, který se propadl z 4. na 8. příčku.

Pardubický kraj

Ve vedlejším kraji je situace podstatně klidnější, vedení si s přehledem udržuje Impuls a jediná větší ztráta postihla Radiožurnál, který se propadl o dvě příčky. Velmi působivý je desetitisícový nárůst Evropy 2, naopak lokální rádia vesměs stagnují.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .