Mediaprojekt II.-III.04 v krajích – západ

V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu II.-III.Q 2004, oranžově výsledky za I.-II.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Praha

Situace v Praze je poměrně stabilizovaná, v obsazení dvanáctky nejposlouchanějších nedošlo k žádným změnám. Za zmínku stojí také stále více klesající výsledky Country Radia a posun Blaníku na druhou pozici. Také pražská meziročně nabrala více než 20 tisíc týdenních posluchačů. Naproti tomu Frekvence 1 se o dvě příčky propadla.

Středočeský kraj

Ve středních Čechách nejvíce zaujala Evropa 2 svým celoročním nárůstem, meziročně to dělá téměř 60 tisíc lidí. Za stejnou dobu získal Blaník 50 tisíc nových posluchačů. Daří se také Radiu Impuls, k výraznému poklesu v kraji nedošlo. Ze středočeské Top 10 se už vytratily pražské hitové stanice, DeeJay je s klesající poslechovostí na 12. a 12. pozici, Fajn se drží o pozici výše.

Karlovarský kraj

Nejvýznamnější zprávou z Karlovarského kraje je vytrvalý vzestup Evropy 2, která se již prakticky dotáhla na místní Radio Dragon. Kromě ní se v posledním roce na západě nikomu příliš nedařilo, měřitelnou poslechovost zde má jen deset stanic. Zajímavé je, že až na úroveň statistické nuly klesly v posledním výstupu všechny soukromé plzeňské stanice, přestože některá mají v kraji dokrývače.

Plzeňský kraj

Pohled na plzeňský graf se za posledních několik let změnil jako nikde jinde v republice. V regionu, který kdysi ovládaly lokální stanice a celoplošná rádia vyloženě paběrkovala, dnes čtyři místa z prvních pěti patří právě celoploškám. Jediné Radio FM Plus hájí čest domorodců, ale největší nárůsty si připsala Evropa 2. Za zmínku stojí propad ČRo Plzeň o 26 tisíc posluchačů za rok.

Ústecký kraj

Vedoucí Radio Blaník získalo meziročně 25 tisíc posluchačů a značně se vzdálilo druhému North Musicu. Jasně stoupající trend vykazuje i zde Evropa 2, zcela opačným směrem míří v posledním roce výsledky Radiožurnálu, chomutovské Agary a ČRo Sever. Z dvanáctky nejlepších vypadlo Radio labe, když jej nahradilo Radio Crystal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .