Mediaprojekt II.-III.04 v krajích – střed

Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu II.-III.Q 2004, oranžově výsledky za I.-II.Q 2004 a žlutě výsledky rok staré.

Kraj Jihočeský

Jihočeský kraj nenabízí mnoho změn. Vedoucí pozice lokálního studia Českého rozhlasu je již evergreenem a jeho pronásledovatelé se mu ani tentokrát nepřiblížili. Meziročně stojí za zmínku propad Radiožurnálu a průběžne zde můžeme sledovat i poklesy Radia Blaník. Jihočeský kraj je také vyjímečný v tom, že zde klesá Evropa 2.

Liberecký kraj

Contact pokračuje v dlouhodobém pádu, meziroční pokles činí 33 tisíc lidí a díky tomu se bývalý suverénní lídr propadl až na čtvrtou příčku. Po dlouhé době se do čela propracoval Radiožurnál, přestože i druhá Evropa 2 nabírá posluchače. Z dvanáctky vypadla Metuje a vrátilo se Radio DeeJay.

Královéhradecký kraj

Obě dvě vedoucí stanice si pohoršily a první místo si uhájila Černá Hora. I zde je vidět výrazný nárůst Evropy 2, ovšem proti poslednímu výstupu si nejvíce polepšilo Radio OK. Všimněme si také poklesu Radia Hey Profil, které zde po změně formátu ztratilo 60 procent posluchačů.

Pardubický kraj

Na medailových pozicích se v poslední době nic nemění, ale překvapuje meziroční ztráta Radia Impuls, které se propadlo o 40 tisíc posluchačů a čtyři příčky v žebříčku. Hey Profil zastavil propad a je třeba také blahopřát pardubickému studiu ČRo, které poprvé předstihlo svého královéhradeckého konkurenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .