Mediaprojekt I.-II.04 v krajích – západ

V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu I.-II.Q 2004, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2004 a žlutě výsledky za první pololetí loňského roku.

Kraj Praha

Situace v Praze je poměrně stabilizovaná, v obsazení dvanáctky nejposlouchanějších došlo pouze ke dvěma změnám, když vypadlo Radio Hey! Praha a ČRo 3 – Vltava, které nahradily Radio City a ČRo Regina. Za zmínku stojí také průběžně klesající výsledky Country Radia a posun Blaníku na třetí pozici.

Středočeský kraj

Ve středních Čechách je třeba upozornit na vynikající úspěchy Frekvence 1 a Evropy 2, ale králem regionu je Radio Blaník, které ve svém domácím kraji dokázalo za poslední rok nasbírat dalších 50 tisíc posluchačů. Ze středočeské Top 10 se už vytratily pražské hitové stanic, City a Bonton jsou s klesající poslechovostí na 11. a 12. pozici. Za poslední tři měsíce si polepšil také kladenský Relax a Country Radio.

Karlovarský kraj

Nejvýznamnější zprávou z Karlovarského kraje je vytrvalý sestup Radia Dragon, kterému už na záda dýchá Evropa 2. Kromě ní se v posledním roce dařilo také Radiu Impuls, chebský Egrensis si bezpečně udržuje vedoucí pozici. Zajímavé je, že až na úroveň statistické nuly klesly v posledním výstupu všechny soukromé plzeňské stanice, přestože některá mají v kraji dokrývače.

Plzeňský kraj

Pohled na plzeňský graf se za posledních několik let změnil jako nikde jinde v republice. V regionu, který kdysi ovládaly lokální stanice a celoplošná rádia vyloženě paběrkovala, dnes čtyři místa z prvních pěti patří právě celoploškám. Jediné Radio FM Plus hájí čest domorodců, ale největší nárůsty si připsala Evropa 2 a také Radio Impuls. Za zmínku stojí propad ČRo Plzeň o 40 tisíc posluchačů za rok.

Ústecký kraj

Přestože se Blaník postupně zlepšuje, do své loňské poslechovosti mu stále kus chybí. Jediný jasně stoupající trend vykazuje i zde Evropa 2, zcela opačným směrem míří v posledním roce výsledky Radiožurnálu, chomutovské Agary a ČRo Sever. Z dvanáctky nejlepších vypadlo Radio Crystal, když jej nahradilo Radio Děčín.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .