Mediaprojekt I.-II.04 v krajích – střed

Ve druhé části článku se budeme věnovat krajům ve středu republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na kraje Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky Mediaprojektu I.-II.Q 2004, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2004 a žlutě výsledky za první pololetí loňského roku.

Kraj Jihočeský

Místní studio ČRo si sice udržuje vedoucí příčku, ovšem Impuls se na něj pozvolna dotahuje. Zajímavý je pokračující propad ČRo 1 – Radiožurnálu, za rok to dělá ztrátu téměř 40 tisíc týdenních posluchačů. Vliv nového vysílače je patrný na nárůstech jihočeského Kissu, což může být také jeden z důvodů poměrně výrazného poklesu Evropy 2.

Liberecký kraj

Contact pokračuje v dlouhodobém pádu, meziroční pokles činí 40 tisíc lidí a díky tomu se bývalý suverénní lídr o první příčku pouze dělí s Evropou 2. Ostatní stanice v poslední době nijak zásadní změny nezaznamenaly, zajímavé je dvanácté místo Radia Metuje, které nahradilo pražské Radio DeeJay.

Královéhradecký kraj

Radio Impuls se solidním nárůstem dotáhlo na svá loňská čísla a znovu dýchá na záda Radiu Černá Hora. Zajímavé jsou vzestupy Evropy 2 a hlavně náchodského Radia Metuje, které si meziročně polepšilo o čtyři příčky. Největší pokles od předchozího výstupu postihlo Radio Hey! Profil.

Pardubický kraj

Na první pohled bije do očí propad Radia Hey! Profil, které za rok ztratilo 70 procent svých posluchačů a propadlo se o pět pozic. Nedaří se ani Radiu Impuls, které zde bylo ještě v loňském roc lídrem. Naopak velmi si polepšila Evropa 2, za rok jde o 17 tisíc nových posluchačů týdně. Po sympatickém rozjezdu kleslo zpět nové regionální studio ČRo Pardubice a jeho desátou příčku obsadili kolegové z Hradce Králové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .