Mediální skupina GES míří na Slovensko

radiotv22Mediální skupina GES, která ovládá celoplošnou TV Prima, regionální televize v Praze a Hradci Králové a síť rádií Hey, rozjíždí své aktivity i na Slovensku. V nově vyhlášeném licenčním řízení žádá její dceřiná firma GES Slovakia o pět klíčových vysílačů.

RVR nabízí Ženevské kmitočty

Počátkem října slovenská Rada pro vysílání a retransmisi vypsala licenční řízení na celou řadu rozhlasových a televizních kmitočtů. Vzhledem k tomu, že hustota obsazených kmitočtů není na Slovensku tak vysoká jako u nás, našlo se mezi nimi i šest velmi zajímavých kmitočtů koordinovaných na základě Ženevských konvencí z roku 1984.

Jde o vysílače Banská Bystrica 87.7 MHz/10kW, Košice -Makovica 106.2 MHz/20kW, Poprad 94.2 MHz/30kW, Trenčín 93.3 MHz/10kW, Žilina 106.9 MHz/3kW a Snina 107.6 MHz/10kW. Po uzávěrce licenčního řízení vyšlo najevo, že o prvních pět kmitočtů z této šestice požádala společnost GES Slovakia s.r.o., která je patří do silné české mediální skupiny GES Holding.

Podle výpisu z Obchodního rejstříku Slovenské republiky vznikla firma GES Slovakia přejmenováním ze společnosti Vzduchotechnické zariadenia s.r.o. a je stoprocentně vlastněna českou společností GES Real Investment, která je jednou z klíčových firem skupiny GES mediálního magnáta Ivana Zacha. Jednatelem GES Slovakia je pan Alojz Jánošík.

Získá GES na Slovensku celoplošku?

S jakými projekty GES do licenčních řízení o pět kmitočtů půjde, dosud není známo. Vše bude jasnější po veřejných slyšeních, která proběhnou v úterý 18. listopadu. V tuto chvíli je jasné pouze to, že GES nebude mít na Slovensku tak těžkou práci jako v Česku. Zatímco v licenčním řízení o tři nekvalitní jihočeské frekvence má GES více než dvacet konkurentů, o silné slovenské vysílače bude soutěžit s maximálně čtyřmi žadateli.

Pro expanzivní mediální skupinu se na Slovensku nabízí i jiné možnosti. Už několik měsíců se mezi českými broadcastery objevují spekulace o možnosti investic do multiregionálního slovenského Radia Hviezda FM, které pokrývá velkou část středního Slovenska a Bratislavu. Pokud by GES uspěl v licenčních řízeních a získal pro sebe Hviezdu, mohl by na Slovensku vybudovat prakticky celoplošnou síť během několika málo měsíců.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .