Mafra získala své první rádio – ovládla Classic FM

radiotv22Vydavatel deníku Mladá Fronta Dnes bude mít své vlastní rádio. Po několika neúspěších v licenčních řízeních se společnosti Mafra Media podařilo dohodnout odkup stoprocentního podílu ve společnosti vlastnící licenci pražského Radia Classic FM. V současnosti se čeká pouze na souhlas Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, regulační orgán totiž musí jakoukoliv zmenu v licencovaných společnostech posvětit.

Společnost Mafra Media se v posledních letech opakovaně účastnila licenčních řízení o kmitočty v celé republice s projektem zpravodajského Radia iDnes. Žádná z téměř desíti žádostí ovšem na půdě RRTV neuspěla. V minulosti se objevily spekulace, že chybí vůle povolit nejsilnějšímu hráči na poli tiskovin povolit vstup i do oblasti rozhlasového zpravodajství.

Informace o převzetí Radia Classic FM zpravodajským gigantem je o to zajímavější, že Classic se zpravodajství nijak zvlášť nevěnuje. Jde o jedinou soukromou stanici v Česku, která nabízí klasickou muziku. Proč tedy Mafra tuto stanici ovládla? A zmizí klasická hudba z Radia Classic FM? Na tyto a další otázky nám odpověděl jednatel společnosti Mafra Media Roman Latuske.

Jaký byl důvod tohoto kroku?

Vydavatelství MAFRA pokračuje ve své dlouhodobé snaze využít zkušeností z internetových a tiskových médií i na rozhlasovém trhu. Nadále tak pokračujeme ve vizi budování multimediálního vydavatelství.

Jde o důsledek několikanásobného neúspěšného žádání o licenci v Praze?

Ne, vydavatelská skupina, do níž patří MAFRA, a.s, se od samého počatku zajímala jak o získání nových rozhlasových licencí, tak o podíly ve společnostech provozujících již existující rádia za vyhovujících podmínek.

Můžete sdělit bližší podrobnosti ohledně odkupu Radia Classic Mafrou?

Vydavatelská skupina, do níž patří MAFRA, a.s., která vydává deník MF DNES a provozuje zpravodajský portál iDNES, vstupuje na český rozhlasový trh, prostřednictvím MAFRA MEDIA s.r.o. Jedná se o sesterskou společnost MAFRA, a.s., která kupuje 100% podíl ve společnosti RKR s.r.o. Ta je držitelem licence na provozování rádia CLASSIC FM vysílajícího na frekvencích Praha 98,7 FM a jižní Čechy 101,8 FM.

Klasická hudba se v portfoliu Mafry vyjímá poněkud zvláštně. Chystáte změny programu tohoto rádia směrem ke zpravodajské stanici?

Název i vysílací schéma rádia Classic FM zůstanou i nadále zachovány. Classic FM je svym formatem ojedinělým a úspěšným produktem na rozhlasovém trhu a oslovuje zajímavou cílovou skupinu. Změny směrem ke zpravodajské stanici nejsou plánovány.

Zůstane v Radiu Classic současné vedení nebo jej nahradíte vlastními lidmi?

Se současnými majiteli a jednateli budeme i nadále úzce spolupracovat.

Nelitujete, že jste si s tímto krokem nepospíšili? Před pár měsíci se Classic dobrovolně vzdal lukrativní frekvence Votice – Mezivrata 97.7/50kW

Jednalo se o obchodní rozhodnutí stávajícího vedení. S ohledem na znalost věci bychom se pravděpodobně rozhodli podobně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .