Léto 2008 v českém éteru – několik soutěží s Českým rozhlasem

I letos jsme pro vás připravili miniseriál o letních promotion akcích českých rozhlasových stanic. Postupně vám nabídneme přehled akcí celoplošných i regionálních stanic. Dnes však začněme s Českým rozhlasem. Radiožurnál vysílá česky i v Chorvatsku, regiony pak například přichystaly rozhlasovou detektivku.

Celoplošné stanice Českého rozhlasu

ČRo 1 – Radiožurnál
Stalo se dobrým zvykem, že Radiožurnál cestuje se svými posluchači do Chorvatska a ani letos tuto tradici nehodlá porušit. Denně mezi 18.05 a 18.20 se na vlnách regionálních stanic Radio Rijeka, Radio Split a Radio Dubrovník rozezní zpravodajství nejen z ČR, ale i ze světa. Dostanete zajímavé tipy a k tomu české a slovenské hity. Na celostátním chorvatském rozhlasovém programu HR2 jsou pak denně v 21.00 a o víkendech také ve 14.00 přenášeny zprávy přímo ze studia Radiožurnálu v Praze. Podrobné informace o frekvencích najdete přímo na webu http://radiozurnal.cz/chorvatsko. Vysílání pro české turisty končí 7.září. Pro všechny cestovatele pak rádio připravilo Radioatlas, denně v 11.10 přichází rubrika zaměřená na servisní informace, přináší i krajové zvláštnosti a gastronomické speciality.

ČRo 2 – Praha
Druhý program Českého rozhlasu nabídne 16. sezónu týdeníku Zelené peří, pravidelný vysílací čas – čtvrtek 21.05. Jedná se o přehlídku „mladé poezie“. „Od zasněných lyrických krajin jihočeské básnířky Magdalény Rysové, přes vzpomínková veršová tabla prostějovského Martina Jančíka až po bluesové eskapády Vojty Krzyžánka z Třince. Na závěr letní plejády bude uvedena čtveřice autorů tištěného média, čtvrtletníku Psí víno,“ přibližuje stanice podrobnosti. Kromě poezie se ale dostanou i ke slovu i trampské písničky, konkrétně v 5.ročníku pořadu Cesty trampské písničky. Jednou týdně (neděle 14.05) se představí mimo písniček i bohatá historie trampingu. Dvouhodinový přímý přenos mezinárodního finále Porty přijde na řadu 19. července po 20. hodině. Náš nejstarší hudební festival přivítá řadu hostů, mimo jiné i Tima Eriksona z USA, Druhou trávu s Robertem Křesťanem, hostem bude také Pavel Bobek nebo Ivan Mládek.

ČRo 3 – Vltava
Letní vysílání popisuje ředitel stanice Lukáš Hurník: „Dramaturgie musí z uměleckých skvostů pečlivě vybírat a řadit je do vysílání tak, aby to vyhovovalo zájmům Vás, posluchačů. V letním vysílání se dramaturgové pokusili skloubit science fiction s plakáty španělského tvůrce, Smetanovu Litomyšl s událostmi Pražského jara, krásu vltavínů s napínavými situacemi hasičského života. Kéž vám naše nabídka pomůže nalézt v letních dnech harmonii mezi formou a obsahem, horkem a osvěžením, pohybem a spočinutím, relaxací a vzrušujícími zážitky.“

Regionální stanice Českého rozhlasu

ČRo Hradec Králové láká posluchače na prázdninovou soutěž s názvem Vlnění. Denně po 17. hodině zazní otázka (týkat se bude především pramenů řek – Labe,…), odměnou za správnou odpověď je bazén, poukaz na dovolenou a další. Probíhá i soutěž s knižním vydavatelstvím, cílem je zaslat fotografii s vodní tematikou. ČRo Olomouc přichází s prázdninami v ČR (pondělí 10.00) i v Evropě (čtvrtek 13.30), rubrika Hanácká medecina se Zdeňkem Přikrylem slibuje i letos lék na všechny nemoci (úterý 13.30). Stejný den krátce po deváté večerní přichází avizované Léto s detektivkou. No a ve všední dny Vás v 8.30 rubrika Křížem krážem provede zajímavostmi kraje. ČRo Ostrava vybízí na 12 zajímavých míst kraje v rámci soutěže Křížem krajem. Horská kola, sobotní předplatné novin a další ceny čekají na řešitele zapeklitých otázek a sběratele razítek. Nápovědy se ve vysílání objeví vždy v 9.15.

Letošní léto je zřejmě na regionálních stanicích Českého rozhlasu zasvěceno vodě. Nejinak je tomu i v případě ČRo Region – střední Čechy. V éteru ale nezazní jen informací týkající se vody, tým ČRo Region vyráží každou letní sobotu do terénu – koupaliště v Kolíně, Kladnu, Benešově a mnohá další zažijí show s hudbou, soutěžemi i povídáním. Ve vysílání se objeví také soutěž „Výherní zvuk“. Každý den rozhlas zařadí speciální zvuk, po jeho zaznění je úkolem dovolat se jako první. To ČRo Region – Vysočina vyráží na kola. V rámci osmidenního putování dostanou posluchači možnost získat výhody (návštěva hradů, zámků, muzeí zdarma). A jak jinak Vás čekají i soutěže o ceny. Zpět k vodě. ČRo Regina vyhlašuje třetí ročník „Koukej plavat na 92,6!“. V průběhu prázdnin (každou neděli) probíhá závod na 92,6 metrů. Začíná se již v 11.00 a závodník s nejlepším časem vyhrává letecký zájezd do Řecka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .