Léto 2008 v českém éteru – festivaly a off-air akce

V druhém díle prázdninového seriálu o promotion akcích českých rádií se dnes zaměříme především na soukromé celoplošné stanice. Podíváme se ale také na zajímavé a aktuální akce některých regionálních rádií. Mimo jiné navštívíme Masters of Rock nebo se projedeme rádiovým metrem.

Rádio Impuls
Ráááádio (v čele se zuřivým reportérem Alešem Růžičkou) projede křížem krážem Českou republiku a nabídne celou řadu tipů ke strávení příjemné dovolené. Památkám se pak bude věnovat v pořadu Máme Česko ráááádi, o prázdninách se vysílací čas rozšíří z víkendu i na všední dny. Pro příznivce sportu jsou připraveny Olympijské Impulsy Václava Moravce, každé pondělí (až do 4.srpna v 18.00) přijmou pozvání do studia osobnosti, které mají k olympiádě v Pekingu velmi blízko – například čínská velvyslankyně Huo Yuzhen.

Evropa 2
Z pravidelných show Evropy 2 dostane přes léto pauzu Ranní show. V období 14.7. – 8.8. se moderátorského žezla ujme sourozenecké duo Lenka a Ondra Vodní. V ranním vysílání nalákají posluchače mimo jiné na zájezdy v celkové hodnotě téměř půl milionu, ale dočkají se i příznivci Madonny (20 vstupenek do Berlína). Večerní Vyndej to! zůstává i přes léto – duo Lavička-Vašíček si již svou dovolenou vybrali v červnu. Evropa 2 se také stane prostředníkem některých festivalů – Colours of Ostrava (10.-13.7.), Benátská noc v Malé Skále (25.-27.7.), Sázavafest (31.7.-3.8.) a mnoha dalších. Na druhý srpnový večer (sobota) přichystala E2 přímý přenos koncertu Horkýže Slíže.

Frekvence 1
Program rádia zůstává prakticky stejný i přes léto, dovolenou si ale vzal pořad Pressklub, opět nastoupí až v pondělí 25. srpna. Naopak páteční Co vy na to, pane Kraus? zůstává. Drobný posun nastává v podvečerních hodinách (17.00 Sportbar s Alešem Valentou, 19.00 Romantika s Danem Kostkou). Od pondělí běží nová webová soutěž, v níž Frekvence 1 vybízí k zasílání nejpovedenějších a nejoriginálnějších fotografií. Každý týden návštěvníci webu vyberou tu nejlepší a ta bude odměněna knihou Harry Potter a Relikvie smrti, 3 nejlepší obdrží v závěru fotoaparát. Rovněž od pondělí běží soutěž k filmu Juraje Jakubiska Bathory. V srpnu pak posluchači dostanou šanci vyjet na řecké ostrovy, kde se točil film Mamma Mia. A i během prázdnin Frekvence 1 platí vaše účty.

Radio 1
S Radiem 1 se setkáte na mnoha festivalech, přes 150 kapel slibuje Mighty Sounds v Olší u Tábora (18.-20.7.), dále Radio 1 podporuje Let It Roll (25.-26.7.) či Real Beat (8.-9.8.). Radio 1 Vás zve také na 9. ročník hudebního festivalu ve Vroutku Rock of Churchill, 22. a 23.srpna sem zavítají například Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa nebo také UDG. Poslední pozvánkou je festival Summer of Love, 12.ročník přivítá v sobotu 16.srpna návštěvníky na pardubickém závodišti. Letos má taneční festival hostit přes 80 vystupujících na sedmi pódiích. V případě, že by se Vám nechtělo žádný festival navštívit osobně, pak pro Vás Radio 1 i přes léto (konkrétně každé druhé úterý od 22.00) připravilo záznamy koncertů Radio 1 On Stage.

RockMax
Na šestý ročník největšího mezinárodního open-airu Masters of Rock Vás už tradičně pozve rádio RockMax. Letos se brány areálu likérky ve Vizovicích otevřou ve čtvrtek 10.července a uzavřou se v neděli 13.července. Svou přítomností program obohatí například jedna z nejúspěšnějších rockových kapel 80. a 90.let Def Leopard, rocková opera Tobias Sammet’s Avantasia, finská Apocalyptica či nizozemští Within Temptation. Tento festival ale nebude jediným, na který rádio zve. Zmiňme i Topfest nebo Fan Fest II v Salaši u Velehradu (zde vystoupí Arakain, Aleš Brichta či Jaksi Taksi). Příznivci rockových festivalů si přijdou na své i ve vysílání rádií HEY! Každý den můžete kromě poslechu českých písniček obdržet i lístky na některou z rockových akcí v rámci Rockového léta rádia HEY!.

Rádio Bonton
Celý červenec jezdí letní rozhlasové metro rádia Bonton. Jakmile zazní výherní signál, je úkolem posluchačů dovolat se jako třetí v pořadí. Následně si soutěžící vyberu jednu ze stanic metra, s níž se doposud nesoutěžilo. Pokud správně zodpoví otázku týkající se oné stanice, obdrží jednu z cen. Otázky jsou rozčleněny do tří kategorií dle obtížnosti. Dalším počinem rádia je Pražské pop-rockové léto, v jehož rámci jsou rozdávány lístky na letní festivaly a koncerty. Posluchači se registrují přes SMS, musí znát odpověď na registrační otázku (Jaká je pražská frekvence rádia Bonton?). Mají-li štěstí a jsou 21. v pořadí, moderátor jim následně zavolá a pokud ví, jaká písnička právě dohrála, lístky jsou jeho.

Rádio Egrensis
Toto karlovarské rádio před měsícem spustilo svou novou webovou prezentaci. Prozatím jsou stránky doplňovány, k dispozici jsou tu pouze základní informace o rádiu a jeho programu. Po celý červenec probíhá soutěž o poukaz do restaurace v hodnotě 500 Kč. Máte možnost stát se hudebními dramaturgy. Mezi desátou a jedenáctou hodinou vysílá rádio pravidelně ve všední českou hodinku. Na e-mail mají posluchači napsat deset tipů na české písničky z období od 60.let až do dneška.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .