Letní anketa RadioTV: Plní ČRo svou veřejnoprávní funkci?

radiotv22Plní ČRo svou veřejnoprávní funkci? Jste spokojeni s kvalitou jeho vysílání? Potřebuje náš rozhlasový trh program pro ČRo 4 – rádio pro ‚mladou menšinu‘? V rámci letní ankety RadioTV se k této otázce vyjádřilo šest soukromých a tři veřejnoprávní broadcasteři.

Plní Český rozhlas svou veřejnoprávní funkci?

Alexander Pícha – ČRo 1 Radiožurnál: Český rozhlas rozhodně plní svou funkci ve většině základních ukazatelů, ve službě veřejnosti ve zpravodajství, kulturních a uměleckých pořadech, vysílání pro minority
atd. K ČRo 4 mám asi nejsentimentálnější vztah. První návrh na zřízení této stanice jsem předložil grémiu ČRo už v roce 1994, ale důvod byl trochu jiný, než se obvykle uvádí. Chtěl jsem mimo jiné uvolnit prostor pro přeměnu ČRo 1 – Radiožurnálu v plně zpravodajský formát a tak jsem jako protipól po vzoru BBC Radio 1 navrhl hudební stanici pro mladé. Jedním z důvodů pro číslo 4 bylo i logo ve tvaru čtyřlístku. ČRo 4 to paradoxně štěstí nepřineslo. Anabázi s frekvencemi atd. dobře popisuje nová kniha o historii ČRo.

Martin Kolovratník – ČRo Pardubice: Svou funkci ČRo plní – bohužel ne na sto procent (jako např. zmíněné BBC). Stále mu chybí důsledná celková strategie, jasné vymezení formátů celoplošných stanic. ČRo4 mi chybí velmi – a podle zkušeností s Rock FM jsem přesvědčen že by se stalo pořádnou štikou na našem trhu.

Ondřej Laně – Radio FM Plus: Jako zástupci hitového rádia mi ČRo 4 vůbec nechybí :-)

Michel Fleischmann – Frekvence 1: Definice plnění veřejnoprávnosti je zpochybňována samým vysíláním Českého rozhlasu, který má snahu chovat se jako privátní subjekt. Úlohu veřejnoprávnosti dnes vykonávají i soukromá rádia.
Mladou generaci se v této zemi snaží oslovit valná většina ze všech privátních rádií, kterých je dnes kolem 75. Proto si nemyslím, že by ČRo 4 v tomto směru mohlo přinést něco nového.

Jiří Hrabák – Radio Impuls: Myslí­m, že Český rozhlas má dostatek okruhů či frekvencí­, aby takový
program vytvářel. Jen se ptám – jaká bude náplň oproti soukromým regionální­m rádií­m.

Zdeněk Jurásek – Kiss Publikum: Těžko říci – mně konkrétně ČRo1 na cestách vyhovuje maximálně, ostatní jeho stanice neposlouchám. Rádií pro mladé je, podle mého názoru, dost.

Miroslav Pifka – Radio Helax: 3x ne.

Ondřej Nováček – ČRo Region Vysočina: Český rozhlas rozhodně plní své poslání. Logická je proto permanentní snaha o adekvátní kvalitu, kvantitu a zacílení prvků zábavy tím správným směrem. Na tuto otázku se nedá stručně odpovědět.

Dan Harvan – Radio Twist: Obávám se, že vedení Českého rozhlasu by nenašlo dost odvahy či schopností
na to, aby postavil tým, který by ČRo4 – radio pro mladé realizoval tak, aby mělo smysl. A to tím neříkám, že v Českém rozhlase takoví lidé nepracují.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .