Letní anketa RadioTV: Které rádio je vzorem pro ostatní?

radiotv22Existuje v České republice rozhlasová stanice, která je ostatním vzorem? Která to je? A čím si to zasloužila? V rámci letní ankety RadioTV se k této otázce vyjádřilo sedm soukromých a tři veřejnoprávní broadcasteři.

Které české rádio (když si odmyslíte to vaše) je pro vás vzorem?

Alexander Pícha – ČRo 1 Radiožurnál: Dělá mi problém odmyslet si ČRo 1 – Radiožurnál :-) ale vážně. Budu hodnotit jen zpravodajské formáty. Přestože neumím francouzsky, z týdenního pobytu šéfredaktora France Info na Radiožurnálu jsem došel k závěru, že by se na náš rozhlasový trh nejvíc hodilo zpravodajské rádio tohoto typu. Model BBC Radio 5 Live s přemírou sportu nebo americká all-news rádia s 15 minutovou rotací pro krátký poslech by u nás asi neuspěla.

Martin Kolovratník – ČRo Pardubice: Určitě ČRo 1 Radiožurnál. Z mého pohledu (který byl stejný už před řadou let, ještě před mým příchodem do ČRo) se jedná o naprostou špičku. Sedí mi pestrost nabízených informací, jsem spokojen s mírou zábavy, oceňuji profesionalitu. Jediná oblast, kde RŽ pokulhává je jeho dlouholetý problém – hudební složka.

Dušan Krejdl – Radio Crystal: Podle sloganu je tu samé nej rádio :) Já osobně rozhodně rád vypíchnu
redakční pojetí Impulsu, který rozhodně nastavil vzorovou laťku hodně vysoko. Je to jednoduché, má to spád a ve svém prvopočátku to bylo na českém rozhlasovém trhu něco neotřelého.

Michel Fleischmann – Frekvence 1: Podle mého nelze mluvit o nejlepším rádiu, pouze o úspěšných rádiích. Českým rádiím krutě chybí finance na výzkumy.

Jiří Hrabák – Radio Impuls: Kiss Praha.

Zdeněk Jurásek – Kiss Publikum: Vždycky se mi líbil Kiss, protože byl od samého začátku profesionální. Proto se v roce 1999 naše rádio (Rádio Publikum) právě s Kissem spojilo.

Miroslav Pifka – Radio Helax: Evropa 2, konkrétně provázanost programu a proma.

Ondřej Nováček – ČRo Region Vysočina: Za nejlepší považujeme Rádio Impuls a Blaník – ucelený formát,
profesionální on-air promo (hlavně Impuls), úspěšné zasažení cílové skupiny, odhad ve vývoji na rozhlasovém trhu.

Dan Harvan – Radio Twist: Abych byl upřímný, nemyslií si, že by rádio mělo mít vzor v jiném rádiu. I
když občas mi připadá, že některá rádia jsou si vzorem navzájem. Líbí se mi, že existují stanice, které se vydaly vlastní cestou a nemyslím tím jen pražský Expres. Kopírovaní zabíjí hudbu a v rádiích především!

Jaroslav Denemark – Radio Prácheň:Není rádio, které by mi vyhovovalo jako celek, ale podle různých aspektů
je to Impuls, E2, Bonton.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .